Menu
Tablet menu

Bebek Odası Tasarımları

bebek-odasi-tasarimlariAileye katılacak sevimli üyenin gelişi yaklaştıkca, onun için düşündüğünüz odayı hazırlamanın tatlı telaşı kaplar içinizi. Bu, keyifli olduğu kadar, stersli bir hal de alabilmektedir zaman zaman.
Kimi zaman odanın rengi sıkıntı olur, kimi zaman konulacak eşyalara karar vermekte güçlük çekilir. Bebeğinizin rahat edebileceği  ortamı oluşturabilmek için değişik fikirlere ihtiyaç duyabilirsiniz. İşte size birkaç küçük püf noktası... 
 
Öncelikle, evimizin hangi odasını bebeğimiz için ayıracağımıza karar vermekle işe koyulabiliriz. Bebeğimiz için seçeceğimiz odanın yönünün, doğu cephesi olması öncelikli tercihimiz olmalı. Rutubet ve nemden uzak, ışık ve havayı rahat bir şekilde alabilecek bir oda olması bebeğimizin rahat ve sağlığı için önemli unsurlar arasında yerlerini almaktadır. Ve son olarak oda sıcaklığı 20-22 derece aralığında tutulmalıdır.
 
Bebek odalarına mobilya seçimi yaparken bebeğin gerekli eşyalarını ve odanın büyüklüğünü gözönünde bulundurarak tercihler yapmalısınız. Gereksiz eşyalarla dolduracağınız bir oda sizin ve bebeğinizin rahatlığı için olumsuz unsurlar olacaktır. Mümkün olduğunca sade ve ferah bir oda oluşturmaya özen göstermeniz yararınızadır. Ayrıca seçeceginiz eşyalar sert köşeli değil yuvarlak köşeli tercih edilmeli.  Mobilyalar çoğunlukla karyola, giysi dolabı, alt açma ve isteğe bağlı olarak emzirme koltuğu ve bir oyuncak kutusundan ibaret olabilmektedir.
 
Yatak seçiminde, bebeklerin hızla büyüdükleri gözardı edilmemeli ve ileride de kulanabileceği,  yıpranmaya karşı dayanıklı kaliteli ürünler tercih edilmelidir.  Mobilya seçiminde bebeğinizin her türlü güvenliğini de gözönünde bulundurun. Ve kullanılan boyaların kanserojen madde içermediğinden de emin olun.
 
Dekorasyon, bebek odalarını daha da sevimli göstermenin eğlenceli ve zevkli bir yönüdür. Dikkat edilecek husus, kullanacağımız tüm dekorasyon malzemesinin, perdelerin, mobilyaların tek bir tema üzerine oturtulmasıdır. Bu bize hem karar verebilmek noktasında fikir ve kolaylık sağlar hemde odaya bir bütünlük katar. Ama en önemli noktayı da gözden kaçırmayın. Bebeğinizin cinsiyeti...  ;) 
 
Bebeğinizin odasını düzenlerken en çok dikkat edilecek husus elbette onun sağlığı olacaktır. Alerjik reaksiyonlara sebep olabilecek toz yada mikroorganizmaların odada bulunması, anne-baba olarak hiç birinizin istemeyeceği bir durumdur.  Bunun için zeminde anti bakteriyel halılar yada temizlik kolaylığı, doğal oluşu ve odanın ısı yalıtımına katkısı olacak ahşap parkeler tercih önceliğinizi oluşturmalı.
 
Duvarlarda ise, araştırmalar sonucu elde edilen bulgulara göre canlı renklerin kullanıldığı odalarda bebeğinizin daha geç uykuya yatacağını gözönünde bulundurarak daha çok pastel tonlara ağırlık vermelisiniz. Seçtiğiniz temanıza uygun kullanacağınız sticker'lar odanın çehresini hayli güzelleştirecektir.
 
Şimdi gelelim, minik üyemizin odasını aydınlatmaya. Bebek odalarında kullanacağınız aydınlatmalar güvenlik açısından problem oluşturmayacak şekilde düşünülmelidir. Tavandan ve mümkünse kısılıp açılabilen aydınlatmalar tercih etmelisiniz.  Aplik abajur ve lambaderler güvenlik açısından sıkıntı oluşturabileceklerinden tercih etmemenizi öneririm. 
 
Tüm hazırlıklardan sonra artık bebeğinizin odası, onun sağlıklı ve güvenli bir şekilde kalabilmesi için hazır  durumda. Sıra bebeğinizi kucağınıza alıp onunla mutlu dakikalar geçirmeye geldi ;) 
Öğeyi Oyla
(0 oy)
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI