Menu
Tablet menu

KALICI FÖN MODASI & UZUN SÜRELİ GÜZELLİK

sac-modasi-guzellikSaçlarımız... Kimi zaman bayanları mutlu eden kimi zaman da sinirlerini bozan saçlarımız. Hanımlar olarak hepimiz çok iyi biliyoruz ki; saçlarımız ve moda bizim en önemli şeylerdendir.

Takı, makyaj, giysi vb. her türlü süslenme aracı bir yana saçlarımızın şekli, rengi, yapısı bir yana...

Doğal güzelliğimizi ve hatta en önemlisi yüzümüzü ön plana çıkaran saçlarımız. Öyle değil mi? En dikkat çekici parçamız. Bize ait olan bir parça. Öyle ki; reklamlarda bile saç ürünleri tanıtılmasa dahi en fazla dikkatimizi çeken oyuncu bayanların saçları... Bu sebeple saçlarımız bizim için çok önemli.

Modayı takip etmek ve moda trendlerine göre stilinizi zaman zaman güncellemek için zaman ve enerji ayırmalısınız. Ama bunun yanında günlük hayatımızın bir parçası olan saçlarımız ve saçlarımızın şekli her gün ayrı bir vakit ayırmayı gerektiriyor. Günümüzün ağır iş koşulları ve bir yandan hanımların diğer sorumlulukları saçlarını bırakın çoğu zaman kendilerine bile bakmaya ya da ufak bir zaman dilimini kendilerine ayırmaya bile fırsat vermiyor. ‘’Saçımı kaşıyacak vaktim yok!’’ Bu cümleyi belki de milyon kere duymuşuzdur. Gerek günlük hayatta arkadaşlarımızdan gerekse iş ortamındaki arkadaşlarımızdan, tanıdıklarımızdan ve diğerlerinden... Ama hiç dikkat ettiniz mi acaba? Bu cümleyi en çok söyleyenler bayanlar! Sebebi de açık. Çünkü erkeklerin her gün saçlarına fön çekmek, şekil vermek ya da geceden saçlarını sarmak gibi dertleri yok. Üstelik çoğu erkek kendi orjinal saç rengini kullanıyor. Sebebi basit: yaradılış farkı. Çünkü bayanlar fıtratları itibariyle çekici görünmeyi ve dikkat çekmeyi seven insanlar. Hal böyle olunca saçlarına en fazla önemi veren de ağırlıklı olarak bayanlar.

Peki, bayanların bu bitmek bilmez çilesi gün içerisine nasıl yansıyor hiç düşündünüz mü? Kaç yaşınızda olursanız olsun sevgili bayanlar ama saçlarınızı yapmadan dışarı çıkmak gün boyu sinirlerinizi bozabildiği gibi sürekli olarak saçlarınızı düzeltmek için rahatsızlık hissi duyabilirsiniz. Ya da en basiti bir davete katılmak için saatlerinizi kuaförlerde harcıyor olabilirsiniz. Bin bir türlü zahmeti gece yatmadan saçlarınızı yapmak için çekiyor olabilirsiniz. İşte saç yapmak için harcadığınız zaman ve emek ve sonunda bir de istediğiniz şekli elde edememeniz... Tam bir kabus. Çoğu zaman çevresel koşullar saç yapımızı da etkiliyor. Bir de madalyonun arka yüzü var. İşte bu sebepten de kimi zaman her zaman istediğiniz şekli verdiğiniz saçları o an o şekle nedense girmiyor. Bunlar tatbiki her zaman başımıza gelmiyor. Ancak bu durumlarda yeniden saçlarınıza sürmüş ya da uygulamış olduğunuz ürünleri yıkamanız ve tekrar o saçı yapmanız gerekiyor. Tam da bu noktada bir de vakit sıkıntısı söz konusu olunca bayan olmak ne kadar zor diye başlıyoruz sinirlerimize hâkim olmaya ama nafile... Bu durum gün içerisinde gideceğimiz ya da gittiğimiz yerlerde de yüzümüzden okunabiliyor ve birçoğumuz tepki olarak ‘’Neden bugün suratın asık?’’ ya da ‘’Bugün neyin var?’’ gibi cümlelerle karşılaşabiliyoruz. İşte böylece ortamın büyüsü bozuluyor ve planladığımız ya da biraz kafa dağıtıp mutlu olmak istediğimiz yerlerde huzursuzluk yaşıyoruz. Dolayısıyla da saçlarımızın istediğimiz şekilde olması yani kısacası bayan olarak güzel ya da düzen içerisinde görünmek bizim için çok önemli.

Tüm bu ihtiyaçlarımıza ve sorunlarımıza cevap vermek amacıyla, çok farklı hizmet ve ürün çeşitleri dükkânlarda kendilerine çoktan yer bulmuş olup; bu çok farklı ürün ve hizmetin arasından size uygun olanı seçmek tamamen saç yapınızla alakalı olarak size kalıyor. Şimdi gelin bu saç tasarım ve saç şekillendirme ürünlerine bir mercek yardımıyla bakalım.

Kimilerimiz saçlarımızı şekillendirmek adına birçok saç spreyi ya da şekillendiricisi kullanırız. Bunlar arasında jöle, waks ya da direkt olarak köpük şeklinde kullanabileceğiniz spreyler vb. bulunmaktadır. Ancak bunları her saçınızı şekillendirmek istediğinizde kullanmanız gerekmektedir. Yani kalıcı bir çözüm değildir. Kimilerimiz de dönem dönem saçlarımızı ütüler ya da saç maşaları ile bir takım saç şekillendiricilerini kullanarak en azından 2 ile 3 günlük kullanabileceğimiz bir saç şekli elde etmeye çalışırız.

Bunların hepsi geçici çözümlerdir. Biz bayanların asıl aradığı ise kalıcı olan ürünlere yönelmektir. Çünkü her zaman güzel görünmek, her banyo sonrasında ya da her sabah kalktığınızda saç yapmakla uğraşmamak hemen hepimizin istediği şeylerden bir tanesidir. İşte buradaki ayrım noktası da kalıcı ile geçici olanı ayırmaktır. Ne demek istiyoruz?

Kuaförlerde kalıcı olarak zaman zaman yaptırdığımız çeşitli saç modellerinden bahsediyoruz. Örneğin perma ya da su dalgası bunlara en güzel örnekler olarak günümüzde popülaritesini hala koruyor. Özellikle saçları düz olan bayanlar, kıvırcık ya da dalgalı saç biçimlerini çok fazla tercih ediyorlar. Bunun için jöle ya da diğer saç şekillendiricilerini ne kadar kullanırlarsa kullansınlar; su dalgası yaptırdıklarında kalıcı olarak elde edecekleri dalgalı saç modelini birçoğu elde edemiyor. Aynı şekilde kıvırcık saç isteyenler de bu sebepten dolayı perma yaptırıyorlar.

Kıvırcık saçın baskın gen olması nedeniyle dünya üzerinde de kıvırcık ya da dalgalı saçlı insanların sayısı düz olanlara nazaran daha fazladır. Saçları dalgalı ya da kıvırcık olup; düz saç isteyen bayanlarımızdan oluşan bu kesim dalgalı ya da kıvırcık saçın elektriklenme gibi bir durumu ve kırılmaya daha yatkın olması sebebiyle daha fazla sıkıntı çekebilmektedirler. Sürekli olarak saç şekillendiricileri yardımıyla saçlarını yapmak zorunda kalabilmektedirler. Bu sebeple artık tüm dünyada bu kıvırcık ve dalgalı saça bir dur demek ya da bir müddet bu saç tipinden uzaklaşmak isteyen insan sayısı giderek artmakta ve firmalar da buna yönelik olarak yeni hizmetler sağlamaktadırlar.

Kalıcı fön olarak da bugün birçok kuaför salonunda uygulanan bu hizmet sayesinde kalıcı olarak kıvırcık ya da dalgalı saçlarınızı bir süre düz olarak kullanabilirsiniz. Diğer adı Brezilya Fönü olan bu kalıcı fönün temeli saça botoks uygulamasının yapılmasıdır. Saç uzmanlarının geliştirdiği bu yöntem, inovatif yaklaşımların bir ürünü olarak saç yapısı içerisinde saçı genleştiren tek protein olarak juvexin yerleştirilmesinden oluşuyor. Kalıcı fönü sadece saçlarınızı düzleştirmek amaçlı değil; aynı zamanda saçlarınıza şekil vermek amacıyla da uygulatabilirsiniz. Böylece yoğun çevresel kirlilik ve diğer olumsuz koşullar saçlarınıza etki edemeyecektir. Çünkü saç bakımında kullanılan protein çeşitlerinden bir tanesi olan juvexin ile yapılan kalıcı fön aynı zamanda saçınızın güzelliğini, canlı ve parkal görüntüsünü korumaktadır. Ortalama 6 ay saçınızda kalan bu kalıcı fön ile saçlarınıza istediğiniz şekli vermeniz mümkündür. Çok inatçı olan kıvırcık saçlar için bile kalıcı bir çözüm olan kalıcı fönü mutlaka denemelisiniz. Bu sayede sürekli saçlarınızı yapmak zorunda kalmayacak ve hatta saçlarınız düz ise dalgalı fön şeklini seçerek dilediğiniz dalgayı da kalıcı fön sayesinde saçınızda taşıyabilirsiniz. Hem vakit hem de nakit kaybı olan birçok yöntem yerine kalıcı fönü tavsiye ediyoruz.

İster düz, ister dalgalı isterse de kıvırcık saçlı olun. Dilediğiniz dalga ve şeklin yanı sıra kıvırcık ya da dalgalı olan saçlarınızı düzleştirebilirsiniz. Üstelik birçok saç şekillendirme ürünü ve aparatının sürekli olarak uygulanmasından canlılığını yitiren ve kırılan saçlarınıza veda ederek hem kalıcı hem de saçınızı koruyan ve sürekli maruz kalmayacağınız kalıcı fönü kuaförlerde yaptırabilirsiniz. Ne de olsa güzel ve bakımlı olmak her bayanın hakkı...

Öğeyi Oyla
(2 oy)
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI