Menu
Tablet menu

2012 Yılında Saç ve Makyajda Neler Oluyor?

2012-Sac-ve-MakyajYenilikleri takip etmek, son moda trendlerin gerisinde kalmamak günümüzde oldukça önemli. Yalnızca giydikleriniz ile değil saç ve makyajınızla da fark yaratmak istiyorsanız 2012 yılının saç ve makyaj trendlerini dikkate alın.

İşte Londra Saç ve Makyaj Haftası’nda belirlenen 2012 yılının saç ve makyaj trendleri…

ULTRA KADIN GÖRÜNÜMÜ

MAKYAJ1

ANTONIO MARRAS

Her ne kadar masum bir hava yaratmayı, çocuksu bir görünüm yakalamayı sevsek de bu sezon biraz daha dengeler değişiyor. Yakalayacağımız bu havanın ismi ise uzmanlar tarafından “Ultra Kadın” olarak nitelendiriliyor. Ultra Kadın kelimesi bünyesinde uçukluktan uzak ancak oldukça dişi ve kadınsı bir zarafeti barındırıyor. Ultra kadın stili aşırılığa kaçmayan, cazibesi bol ama modern bir hava yaratmak isteyen kadınların ihtiyaçlarını karşılamak için ortaya çıkmış. Uzmanlar bu stili, “Havalı bir dişinin en seksi hali” olarak tanımlıyorlar. Modern bir kadının cazibesi ve modern bir lüks olarak da tanımlanan bu stili belki de en çok “Fransız Kadınları” taşıyor diyor Max Factor markasının makyaj uzmanı Pat.

Sizde ultra kadın görünümü ile dişi detayları ön plana çıkarmak isterseniz İnce, siyah göz kalemi ve beyaz bir far kullanabilirsiniz gözleriniz için. Yanaklarınız ise şeftali ya da pembe tonları ile şekil verebilirsiniz. Pembemsi, makyajsız, uzmanların nude dediği dudaklar da makyajın püf noktalarından… Bir de gözün yanına yerleştirilen küçük bir ben ile ultra kadın görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

MAKYAJ3

MIU MIU

Uzmanlara göre ultra kadın görünümü yalnızca kendini makyajda göstermemeli, ultra kadın yaptığı saç ile de kendini belli etmeli, ben buradayım diyebilmeli… Tangodan ilham alan, cazibeli ve baştan çıkaran ultra kadının özelliklerini yansıtan cesur, dramatik ve cazibeli bir saç modeli uygulayabilirsiniz. Saçınız güçlü aynı zamanda da kontrollü bir görünüme sahip olmalı… Heykelsi hatta neredeyse mimari bir eser yaratıyormuşçasına şekil ve doku vermelisiniz diyor uzmanlar. Tavsiyeleri ise; fön makinesi ile şekillendirilmiş saçın tam tersi ama aynı zamanda da yapılı, zarif ve yüze göre daha yukarıda duran bir model olacak şekilde…

CESUR VE MİNİMAL AYRINTILAR

2011- 2012 sezonunun tamamına hâkim bir tema olan cüretkâr ancak aynı zamanda minimal ayrıntılar barındırma, makyajda da kendini gösteriyor. Uzmanlar tarafından bir önceki sezonun aşırı makyajına bir tepki olarak adlandırılıyor aynı zamanda. Cüretkâr minimalist bir makyaj sezonuna girildiğini söyleyen uzmanlar, bu sezonun özünde aslında detayların yattığını dile getiriyorlar.

MAKYAJ4

GUCCI

Cesur ve minimalist ayrıntılara sahip bu makyajın temelinde renk ve yaratıcılık yatıyor. Sizde bu görünümü elde etmek adına ışıklardan, renklerden yararlanabilirsiniz. Blok renklerde farlar, kiraz rengi dudaklar ile bu görünümü elde etmek oldukça basit…

MAKYAJ2

MIU MIU

Cesur ve minimal görünümün saç modeli ise kesinlikle lükse dair eski kuralları yıkıp geçmeli diyor uzmanlar. Eskiden lüks denildiğinde birbirini tamamlayan birçok parça akla gelirken bu sezon bu yargı tamamen değişiyor ve saçın tamamına en iyi rengi bir bütün şeklinde uygulamak yerine, bir çizgi ile bile olsa farklılık yaratmak ön plana çıkıyor. Uzmanlar bunu sade ve can sıkıcı ama dikişleri fosforlu bir kıyafete sahip olmak gibi tanımlıyorlar. Yani, blok renklere sahip bir makyajı yaparken saçınızın da sofistike bir görünüme sahip olmasını istiyorsanız, muhakkak saçınızın bir tutamında bile olsa farklılık yaratmayı amaçlayın.

DİŞİLİK ÖN PLANA

MAKYAJ9

VALENTINO

Bu sezon baskın olan tek bir nokta varmış gibi görünüyor o da “Dişilik”. Konsepti dişilik olan defileleri oldukça sıklıkta görmek mümkün… Farklı tarzda dişi temalar her an karşımıza çıkabiliyor. Üstelik de ne çocuksu bir masumiyetleri var ne de abartıya kaçan vamp bir görünümleri… Dişiliği tanımlarken, kırmızı bir ruj, siyah kalem ve eyeliner ile belirginleştirilmiş gözler, hafif bir allık ile yaptığınız makyajınız için aklınızda bulunması gereken şey, “Abartıya Kaçmamak”.

MAKYAJ10

GUCCI

Dişiliğinizi ön plana çıkardığınızda zaten makyajınızla dikkat çekeceksiniz bu yüzden saçınızda uzmanların deyimiyle çok pahalı ama çaba sarf edilmemiş bir görünüme sahip olmalısınız. Bu saç modeli aslında tek başına bir kişilik diyor uzmanlar. Bu yıka, çık tarzınızın temelinde ise bakım ürünü kullanımı ve şekillendirme yatıyor.

MODERN VE RETRO İLE HARMANLANMIŞ BİR GÜZELLİK

 Geçmişin izlerini taşımayı seviyoruz. Özellikle de biz kadınlar… Şu sıralar görmeye alışkın olduğumuz modada geçmiş rüzgârı, makyajda da karşımıza çıkıyor. Uzmanlar bu yıl, “Retro Güzellik” fikrini oldukça sık göreceğimizi söylüyorlar. Bu sezon dudaklarda ve gözlerde klasik makyajın izlerini göreceğiz. Hepimiz birer Marilyn Monroe, Audrey Hepburn olacağız kısaca. Ve bu makyaj ile yüzlerimize yeni bir çekicilik gelecek.

MAKYAJ5

GUCCI

Bu görünümü elde etmek içini cüretkâr biçimde şehvetli kırmızılıkta dudaklar, farklı tonlar ile belirginleştirilmiş gözler ile sizde bu görünümü elde edebilirsiniz.

Retro güzellik elbette yalnızca makyajda olmaz. Bu görünümü saçlarınız ile de tamamlamaktan çekinmeyin. Saçınız için retro güzellik anlayışı, önceki yüzyılın ortalarına, ellili, altmışlı, yetmişli yıllara kadar uzanıyor. Bu yıllardan ilham alarak sizde saçınızı ve makyajınızı aynı yılda birleştirebilirsiniz.

MAKYAJ6

ANNA SUI

Rastgele renk kullanımı, dağınık halleri ve modern neşeli ayrıntıları içeren yetmişli yıllar ise sezonun belki de en gözdesi. “Kendin yap” havasını yakalamak için farklı renkler ve dokuların kullanıldığı saçlar Milano’da ki Fendi defilesinde ön plana çıktı öncelikle. Defilenin saç ve makyaj uzmanı Sam, modellerdeki bu görünümü elde etmek için ise yetmişli yılların hippi edasını ve ellili yılları “Dolce Vita- Tatlı Hayat” temasını birleştirdiğini söylüyor. Sam yataktan yeni kalkmışçasına kabarık, hacimli ve dokulu görünümü için hem romantik hem de modern bir havası var yorumunu yapıyor.

MAKYAJ7

BALMAIN

Retro bir güzelliğe sahip olmak için yalnızca yetmişli yıllara dönmeniz gerekmiyor eğer bu görünümü kendinize uygun bulmuyorsanız Balmain’in defilelerinden de ilham alabilirsiniz. Abartılmamış ama lüks görünen saçlar, kolay ve modern bir yaklaşım sergiliyorlar. Uzmanlar doğal bir görünümün pahalı bir hava ile bir araya geldiğini ve ortaya çıkan sonucun sade ve elegan bir görünüm yarattığını söylüyorlar. Genç ve taze olan bu görünümü elde etmek için, boynunuzun tam arkasında aşağıdan toplanan, ortadan doğal bir şekilde ayrılmış, taç kısmında hafif dolgunluk verilen atkuyruğu yapabilirsiniz. Hem oldukça doğal ve rahat hem de şık ve elegan…

ROMANTİK MASUMİYET

Dişiliğin farklı bir gücünün olduğunu söylemek elbette oldukça doğru olur. Ancak sezonun trendi diye herkesin de dişi bir görünüme bürünecek olması elbette tek düze bir tarzı hâkim kılar. Dişiliğin tam karşısında duran masumiyetin farklı stillerde halini de göreceğiz bu sezon.

MAKYAJ8

CHANEL

Hafif, romantik ve durgun bir saç ve makyaj modeli ile sezonun en çarpıcı görünümlerinden biri olan, masum, saf ve çocuksu bir havayı yakalayabilir, gençliğin masumiyetini ön plana çıkarabilirsiniz. Uzmanlar bu görünüm için göksel varlıklardan ilham aldıklarını belirtirken, saydamlığı, pırıltıyı ve ışıltıyı birbiri ile harmanlayarak yeni bir havaya bürünmeyi amaçladıklarını söylüyorlar

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Ece

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI