Menu
Tablet menu

PORSELEN MAKYAJ NEDİR? NASIL YAPILIR?

 porselen-makyaj

Aslında normal makyajdan bir farkı olmayan porselen makyajın farklı yanı makyaj pudrasının taş pudra olmasıdır. Taş pudra sulandırılarak yüze sürülür. Farların ise ıslak olarak kullanılmasıdır. Porselen makyaj çok doğal olmakla beraber mat bir görüntüsü vardır. Çoğunlukla yüzünde yara izi, yanık izi veya doğum lekesi olanlara yapılarak izler kaybedilir. Uzun süre kalıcı olması nedeni ile birçok kişi tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Son zamanlarda özel günler ve düğünler için porselen makyaj yaptırılmaktadır.


Bayanların güzelleşmek için her türlü yeniliğe açık olduğu kaçınılmaz bir gerçektir. Porselen makyaj yaptırmadan önce renk uyumunu iyi seçmeniz gerekmektedir. Eğer renk uyumunu yakalayamazsanız doğal görünümden çıkarak çok kötü bir görünüme maruz kalabilirsiniz. Porselen makyajı mutlaka uzman kişilere yaptırmalısınız.

Kozmetik sektörü her geçen gün yeni araştırmalar sonucu bayanların güzelleşmesi konusunda yenilikler sunmaktadır. Bayanların sabah katlıkları zaman ilk yaptıkları iş kendilerine bakmak, ne giysem, nasıl makyaj yapsam diye düşünmektir. Kozmetik sektörü daha hafif, daha kalıcı makyaj konusunda bir hayli yol kat etmiş ve porselen makyajı gündeme getirmiştir. Porselen makyaj son zamanlarda uzun süre kullanılması ve kalıcı özelliği ile çok tercih edilmektedir. Normal makyaj sıcak havalarda terleme nedeni ile kaybolmaktadır. Ayrıca sağa sola bulaşması, yemeklerden sonra rujların silinmesi sürekli makyaj tazelemeyi gerektirmektedir. Bu durum da bayanlar çantalarında sürekli makyaj malzemesi taşımak zorunda kalmaktadır. (Profesyonel Makyaj Çantalarını İnceleyin)

Oysa porselen makyajla bütün bu sorunlar ortadan kalmaktadır. Birçok kişi porselen makyajın yapay olduğunu düşünmektedir. Oysa kullananlar oldukça memnundur. Uzman kişiler yaptığı takdirde çok doğal bir görünüm kazanmaktadır. Porselen makyaj yaptıranlar herkese tavsiye etmektedir. Porselen makyaj da malzemenin kalitesi de yapan kişiler kadar önemlidir. Ucuz makyaj malzemeleri istediğiniz görüntüyü ve doğallığı vermediği gibi farklı sorunlar da yaratabilir. Makyajınızı yaptırmadan önce saç şekliniz ve kıyafetinizi belirlemeli daha sonra makyaj yaptırmalısınız. Çünkü porselen makyaj saçınıza ve kıyafetinize uygun tonlarda yapılır ise daha güzel olacaktır.

Gece için yapılan makyaj ile gündüz için yapılan makyaj arasında mutlaka fark vardır. Tüm bu ayrıntılar göz önüne alınarak yapılan porselen makyaj sonuç olarak mükemmel olacaktır. Porselen makyaj su, gözyaşı ve terleme gibi durumlardan etkilenmez. Kullanılan malzemeler su bazlı olduğu için akma yapmamakla beraber, ancak temizleme sütü ile kolayca temizlenmektedir. Porselen makyajı günlük olarak kullanan genç kızlar yüzlerinin bebek gibi olduğunu ve gün boyunca çok rahat ettiklerini söyleyerek herkese tavsiye etmektedir. Gece makyajında günlük makyaja göre daha belirgin renkler kullanılmaktadır. Gelin makyajında ise hafif renkler kullanılarak daha zarif bir görünüm kazandırılmaktadır.

Gelin makyajı her zaman natürel olmalıdır. Böylece gelinin tüm güzelliği de ortaya çıkmış olacaktır. Günlük makyajınızı yaparken mineral içermeyen makyaj malzemeleri kullanmalısınız. Bu ürünler gözenekleri tıkamayan, yağlanmaya sebep olmayan ve cilde zarar vermeyen ürünlerdir. Bayanlar kozmetik konusunda daha bilinçli seçim yapmaktadır. Ciltlerine en uygun ürünleri seçmektedir. Çünkü makyaj demek sadece kalem, far, allık ve rujdan ibaret değildir. Cildi korumak için hem kaliteli malzeme kullanmak hem de temizlerken kullanılan ürünleri doğru seçmek gerekmektedir.

Son yıllarda bayanların kozmetik ürünlerine gösterdikleri ilgi bu sektörün daha da gelişmesine sebep olmuştur. Birçok firma yeni ürünler çıkarma konusunda adeta birbirleri ile yarışmaktadır. Gün geçmiyor ki piyasaya yeni bir ürün çıkmasın. Bu ürünler çoğunlukla da cilt bakımları, makyaj malzemeleri olmaktadır. Birçok kozmetik ürünleri eskisi gibi kimyasal ürünlerden değil, doğal ürünlerden yapılmaktadır. Bitki özlü doğal ürünler daha çok tercih edilmektedir. Hiçbir yan etki yapmayan doğal ürünler bayanların ilk tercih ettiği ürünlerdir. Tanrıçalar, sultanlar, prensesler, kraliçeler her zaman güzelleşmek için çaba göstermiştir. Küçücük bir kız çocuğunun oyuncakları içinde bile makyaj malzemeleri mutlaka vardır. Oyun esnasında aynayı eline alarak makyaj yapmaktadır.

Bayanların çocukluktan süregelen güzelleşme duyguları hayatının her döneminde yer almaktadır. Yaşı kaç olursa olsun dışarı çıkmadan önce aynada kendisine bir bakar ve ondan sonra dışarı çıkar.

PORSELEN MAKYAJ NASIL YAPILIR?

Porselen makyaj yaptırırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. En önemlisi fondoten ve pudranın cildiniz ile olan renk uyumudur. Ciltte doğal bir görüntü oluşmaz ise porselen makyaj amacının dışına çıkmış olur. Cildiniz şeffaf bir pudra ile makyaja hazırlanır, daha sonra ciltte bulunan kusurlu bölgeler kapatıcı yardımı ile örtülür. Işık vermek istediğiniz bölgeler belirlenir. Gelin makyajında saçınızın modeline göre makyaj yaptırmanız önerilir. Porselen makyaj hata kabul etmez.

Porselen makyajda gözleri her zaman doğal tutmalısınız. Krem, uçuk pembe veya vanilya en ideal renklerdir. Alt kirpik hatlarına beyaz veya krem rengi göz kalemi güzel bir görünüm verecektir. Takma kirpik porselen makyajın büyük bir destekçisi olmakla beraber isteğe bağlı olarak kullanılmaktadır. Allık kullanımında en ideal renkler tozpembe, nude tonlar, uçuk coral renklerdir. Allık sürüldükten sonra fazlası mutlaka alınmalıdır. Dudaklara gelince pembe, nude renkler veya kırmızı renklerden birini seçebilirsiniz. Porselen makyajı kendinizde yapabilirsiniz. Önemli olan doğru ürünler seçerek bazı püf noktalarına dikkat etmektir. Porselen makyajı ekranlarda gördüğünüz birçok ünlüler, oyuncular ve gelinlerin yanı sıra normal hayattaki kişilerde görmek mümkündür.

Güzelleşmek bütün bayanların ruhunda vardır ve olması gereken de budur. Her zaman söylendiği gibi çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır. Porselen makyaj fiyatları diğer makyaja göre daha farklıdır. Fakat avantajları göz önüne alınır ise sanırım buna değer, diyen hanımlar öncelikle tercihlerini porselen makyajdan kullanmaktadır. Kozmetik ürünleri arasında bulunan vücut bakım ürünleri de oldukça fazla kullanılmaktadır. Vücutta bulunan yara, kesik veya yanık izlerini kapatmak için de uygun bir kapatıcı kullanabilirsiniz. Kozmetik ürünleri saçınızdan, ayak tırnaklarınıza kadar her bölgeyi kapsayacak kadar geniş bir yelpazeye sahiptir. Her geçen gün bu ürünlere bir yenisi katılmaktadır. Kozmetik sektöründeki araştırmacılar oldukça yoğun çalışarak daima yenilikler sunmaya devam etmektedir. Birazda saçlar da uygulanan yeniliklerden bahsedelim, örneğin Brezilya fönü hakkında açıklama yapalım.

KALICI MAKYAJ UYGULAMASI HAKKINDA DİP NOT

Kalıcı makyaj tek kullanımlık iğneler ile deri altına uygulanarak uzun yıllar kullanılabilen makyaj çeşitlerinden biridir. Kalıcı kaş, dudak ve göz makyajı olarak yapılmaktadır. Kaş yapısını beğenmeyenler, yara izi olanlar ve farklı sebeplerle kaşlarını kaybedenler, göz makyajının sürekli akmasından şikayet edenler, kirpiklerinin daha uzun görünmesini isteyenler, çok ince dudaklarından memnun olmayan kişiler için en ideal makyaj şeklidir. Önce makyaj yapılacak bölgeye lokal anestezi uygulanır.

Hiçbir şekilde ağrı, sızı duymamanız sağlanır. İşlem sırasında kalıcı boyalar deriye enjekte edilmektedir. Bu işlem 30 dakika ila 2 saat kadar bir zaman almaktadır. Kalıcı makyaj yaptırma konusunda kesin kararlı olmasınız. Kalıcı makyaj mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi takdirde büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Kalıcı makyaj sonrası en az 2 hafta deniz ve havuzdan, güneş ışınları ve solaryumdan, nemlendirici ve toniklerden uzak durmalısınız. Makyaj yapmasını bilmiyorum, vakit bulamıyorum, sürekli makyaj tazelemekten ve akmasından bıktım diyorsanız, kalıcı makyaj yaptırmak sizin için en iyi çözüm olacaktır.

Makyaj ürünlerini görmek ve satın almak için Modapedia.com alışveriş mağazasının MAKYAJ kategorisini ziyaret edebilirsiniz. 

Öğeyi Oyla
(17 oy)
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI