Menu
Tablet menu

CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN

porselen-makyaj

Bir çok kişisel bakım ve güzellik ürünü bugün piyasada standları doldurmaktadır. Bir çoğunun reklamı yapılmakta ve bir çoğu da tercih edilenler arasında yer almaktadır. Bayanların talepleri doğrultusunda üretilen bu ürünlerin aslında tek hedefi bayanları güzelleştirmektir. Yani bayanların güzelliklerine güzellik katmaktır. Kişisel bakım ürünlerinden ziyade kozmetik ürünlerine olan talebin kriz dönemlerinde bile azalmaması hayret verici değil; tamamen doğal bir durumdur. Çünkü bayanların güzel olma isteği yüz yıllardır vardır ve bayanlar yer yüzünde olduğu sürece de var olacaktır.

 
Kozmetik ürünleri içerisinde en fazla tercih edilenler genellikle; fondotenler, pudralar, kapatıcılar, göz farları, rujlar, rimeller ve göz kalemleridir. Bunlar en fazla kullanılan ürünler olmakla birlikte çoğu istenileni vermemektedir. Çünkü doğru ürünler ile doğru uygulamalar da burada önemlidir. Bunu da ancak profesyoneller bilmektedir. Çoğumuz gündelik hayatta makyajımızı kendimiz yaparız. Bir misafirimiz olduğunda ya da eşimizle özel bir gün içerisinde güzel görünmek amacıyla yaptığımız makyaj çoğu zaman istediğimiz gibi olmaz. Bir de özel bir günümüz söz konusuysa makyaj ürünlerinin seçimini ve uygulamalarını mutlaka profesyonellerin ellerine bırakmak gerekir. Bunların dışında ısınan havalar gibi dış çevrenin olumsuz etkileri söz konusu olduğunda dağılan, akan ve sürekli tazelenmesi gereken makyajlar anın keyfinden bizi mahrum eder. Bu sebeple de kalıcı kozmetik ürünlerine olan ilgi son yıllarda giderek artmaktadır. Bunu değerlendiren firmalar da yönelimlerini bu alanlara doğru kaydırmaktadırlar. Akmayan ve dağılmayan kozmetik ürünlerinin üretimi bu sayede hızlanmıştır. Ancak bununla birlikte bayanların talepleri de ön plandadır. Çünkü kozmetik ürünlerinin asıl müşterileri bayanlardır.

Tüm bunları bir araya toplayıp elekten geçirdiğinizde ortaya tek bir şey çıkmaktadır: Porselen Makyaj. Özellikle kapatılamayacak kadar derin ya da kalıcı izleri veya lekeleri olanlar için birebir çözüm. Nedir bu porselen makyaj? Porselen makyaj bir çeşit makyaj uygulaması olup; bazı ürünleri kendine özgüdür. Bu ürünler de bugün birkaç firma tekelinde toplanmaktadır. Yani sadece birkaç firma porselen makyaj malzemeleri üretmekte ve satmaktadır. Bu ürünler de genellikle kozmetik depolarından kuaförler ya da güzellik salonları tarafından alınmakta ya da distribütörler aracılığıyla satılmaktadır. Talep fazla olup; arz az olunca haliyle ürünlerin fiyatları da bir miktar pahalıdır. Bu ürünlerin pahalı olmalarının bir diğer sebebi de ciddi olarak kalıcı olmaları ve dağılma ya da akma yapmamalarıdır. Kısacası mükemmel güzellik, kusursuz bir cilt ve kalıcı bir gülümseme. Bunlar bir araya gelince kalite kendini göstermektedir. Şarkıcı İzel’İn cilt sorunları sebebiyle ünlenen porselen makyaj bu sebeple sanatçı makyajı olarak da adlandırılmaktadırç Özellikle spot ışıklar altında kameralara mükemmel görüntü vermesi sebebiyle de gelinler ya da nişanlıların en fazla tercih ettikleri makyaj türüdür. Bugün sadece modeller, şarkıcılar ya da diğer sanatçılar tarafından değil; aynı zamanda özel günleri olan bayanlar tarafından da oldukça fazla tercih edilmektedir. Piyasa fiyatı ortalama 750 TL olan bu makyaj başlangıçta biraz pahalı gibi görünebilir. Ancak en özel günlerinizde en güzel siz olmalısınız. Örneğin gelinliğinizin üstünde cildinizin porselen gibi olması, parlaması ve kameralara güzel bir anı olarak yansıması için artık özellikle gelinler porselen makyajı tercih etmektedirler. (Porselen Makyaj Nedir?)

Porselen makyajı sadece akşamları ya da kapalı mekanlarda spot ışıklar altında değil; aynı zamanda sabahları ve açık mekanlarda da tercih edenler bulunmaktadır. Porselen makyaj kusursuz bir cildi hedeflemektedir. Temel amacı pürüzsüzlüktür. Bu sebeple cildinde lekeleri ya da yara ve izleri bulunanlar bilhassa porselen makyajı tercih etmektedirler.

Şimdi gelin porselen makyajın uygulama detaylarına ve kendine özgü malzemelerine bir göz atalım. Porselen makyajın temel hedefi olan pürüzsüz ve kusursuz bir cilt aynı zamanda yüz hatlarınızı da belirginleştirerek; doğal güzelliğinizin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Önemli olan da budur. Bu sebeple porselen makyajda kırmızı allıklar veya teninizi bronzlaştırıcı ürünler yoktur. Bu tür uygulamalar diğer makyaj uygulamalarında mümkündür. Bununla birlikte porselen makyaj çok yoğun uygulandığından hata götürmez. Kısacası profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Çünkü porselen makyajda hata yaptığınızda tüm makyajınızı yeniden yapmak zorunda kalabilirsiniz. Porselen makyajın uygulama etaplarına bakıldığında önzelikle makyajınız için kusursuz bir altyapıya ihtiyaç olduğundan; öncelikli olarak yapmanız gereken porselen fondoteni cildinize uygulamanızdır. Porselen fondotenin diğer fondotenlerden farkı açık renkli ve mat bir görüntü vermesidir. Ayrıca diğer fondotenlere nazaran daha yoğun ve daha kaptıcıdır. Porselen fondoteni cildinize uyguladıktan sonra kapatıcınızı uygulamanız gerekir. Kapatıcıyı hemen her makyaj öncesinde kullanırız. Ancak genellikle lekeli bölgelere ve göz altlarına uygularız. Porselen makyajda ise ağız çevresi ve burun kenarlarına da uygulanmalıdır. Bunun sebebi bayanların metabolizmasından kaynaklanan ve bu bölgelerde kızarmalara yol açan hormonlarımızdır. Dolayısıyla bunların da kapatılması gerekir. Kapatıcıyı parmak uçlarınızla uygulayarak; yine parmak uçlarınızla dağıtmanızda fayda vardır. Kapatıcınızı uyguladıktan sonra, porselen pudranızı uygulamalısınız. Porselen pudra ince tanecikli şeffaf bir pudradır. Böylece cildiniz kusursuz olarak ortaya çıkmış olur. Taş pudra da denilen porselen pudranın fiyatı ortalama 100 TL’dir. Burada makyajınızı sonlandırabilir ve sadece doğal hatlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Ancak porselen makyajda yer alan ve kullanılan bir ürün daha vardır. Makyajınızı sonlandırdıktan sonra uygulamaların cildinizde kalıcı olması ve cildinize oturması için sprey kullanılmaktadır. Bu sprey aynı zamanda cildinize parlaklık vererek; porselen bir görüntü oluşturur. Böylece fondoten ve pudranın verdiği mat görüntü ortadan kalkar. Ancak farklı tonlamalar yapmak istiyorsanız makyajınıza devam edebilirsiniz. Normalde yapılan tonlamaları porselen makyajda da uygulayabilirsiniz. Ancak uygulama noktasında birkaç küçük farklılıklar mevcuttur. Bunlardan bir tanesi göz farınızın göz kapaklarınıza oturması için, ıslak uygulanmasıdır. Bir diğer farklılık ise; göz kaleminizi yine ıslak olarak bir fırça yardımıyla uygulamanızdır. Böylecegöz makyajınız daha kalıcı olacaktır. Bir diğer farklılık ise alllıklarınızı mümkün olduğu kadar açık tonlarda ve az uygulamaktır.

Bu senenin trend olan makyaj renkleri ve tonlarına bakıldığında ise; açık ve uçuk renklerin ön planda olduğunu görüyoruz. Örneğin pudra tonları ve açık pembe en fazla tercih edilen ve kullanılan renkler olarak karşımıza çıkmaktadır. Aynı şekilde açık mavi, yeşil ve sarı tonları da yine makyaj uygulamalarında en fazla tercih edilenler arasındadır. Ancak bu sene kırmızı rujlardan ziyade pudra ve pembe tonlarındaki açık renkli rujlar tercih edilmektedir. Allıklar içerisinde de bu sene bronz tonlardan ziyade açık pembe tonlar ön plandadır.

Porselen makyaj ile kusursuz ve doğal bir güzelliğe sahip olabilirsiniz. Tüm gün makyaj tazeleme derdinden uzak anın tadını çıkarabilirsiniz. Dışardaki koşullar keyfinizi bozamaz. Porselen bir bebek gibi pürüzsüz bir cilde ve güzelliğe sahip olmak için biraz fazla ödeme yapmanız gerekse de bazen anılarınızın güzel kalması size ilerleyen dönemlerde moral verici olabilmektedir. Bu sebeple özel günlerinizde en güzel siz olmalısınız.

Hemen hemen her ilde büyük kuaför ve güzellik salonlarında uygulanan porselen makyajı günün sonunda çıkarmak için yine profesyonellerden yardım alabilirsiniz. Çünkü yoğun bir makyaj olduğu için çıkarılması biraz zaman alabilir.

Öğeyi Oyla
(2 oy)
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI