Menu
Tablet menu

Maskülen Şıklık...

betulle-haftanin-kombini-2-ocak

Smokin ceketleri, dik yakalı beyaz gömlekleri ya da asi makyaj stillerini çok seviyor ve kendinizle özdeşleştiriyorsunuz ama kadınsı görünümünüzden de uzaklaşmak istemiyorsunuz. Merak etmeyin, içinde feminen detayların da bulunduğu maskülen havayı çok seveceksiniz.

Maskülen kelimesi Fransızca’dan gelmiş bir kelimedir ve erkeksi anlamına gelmektedir. Modaya ait bir terim olarak kullandığımız maskülen kelimesi ise, erkeksi giysiler ve erkeksi stili anlatmaktadır.  Ancak tabii ki burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki; maskülen giyim tarzı demek erkek giysilerini alıp olduğu gibi giyinmek demek değildir. Bu tarza yönelik olarak bayan giyimlerinde oldukça farklı seçenekler mevcuttur. Maskülen olalım derken tamamen kendimizden ve cinsiyetimizden uzaklaşıp farklı bir havaya bürünmeyelim.

Örneğin birçok ünlü markada artık bayanlar için de smokin ceketler, takımlar ve bu stili yansıtan pantolonlar mevcut. Ayrıca, maskülen stili sevmeniz ve uygulamanız demek, sadece bu klasik takımları giymeniz demek değildir. Bunların dışında sizi maskülen görünüme ve havaya sokacak bir çok alternatif de mevcuttur. Örneğin, sigarette siyah bir pantolon, deri bir ceket ve sıkı bir atkuyruğuyla da maskülen olabilirsiniz. Ayrıca maskülen görünümünüze mutlaka küçük feminen detaylar da eklemelisiniz. Baştan aşağı erkeksi görünümü ancak feminen detaylar yıkabilir.

Feminenlik sadece bir ruj, bir takı ya da bir şal ile olabilir. Tabii ki görünümünüze eklediğiniz feminen detaylar maskülenliği yok etmeyecek derecede ve küçük olmalıdır. Bu hafta hazırladığım kombinde, feminen detaylar olarak kırmızı bir ruj ve ince topuklu stilettolar yer aldı. Siz de maskülen havanızı bunlar gibi küçük detaylarla şekillendirebilirsiniz. Çantanızda yer alan zincir detaylar bile bu anlamda işinize yarayabilir.

Maskülenliğin asi bir tarafı ve duruşu olduğu da göz ardı edilemez bir gerçektir. Bunu küçük makyaj teknikleri ve saç stilleri ile de vurgulayabilirsiniz. Özellikle son dönemde revaçta olan smokey eyes adını verdiğimiz koyu tonların hâkim olduğu buğulu göz makyajı bu stille uyum sağlayacaktır. Saçlarınız için ise;  sıkı atkuyruğu modelleri ya da arkaya doğru yatırılmış düz saçlar idealdir. Dalgalı ve abartılı modeller bu tarzı hiçbir şekilde yansıtmayacaktır. Saçlarınıza şekil verirken bu önemli noktaya da dikkat etmelisiniz.

Bir tarzı uygularken kendinizi gerçekten o tarzda hissetmeli ve öyle olmalısınız. Ancak o zaman giysileri iyi taşırsınız. Ve stiliniz baştan aşağı aynı tarzı yansıtmalı. Saçlarınızdan makyajınıza, ayakkabılarından giysilerinize ve hatta aksesuarlarınıza kadar her şey bir birini tamamlamalı ve bir bütün oluşturmalı...

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI