Menu
Tablet menu

Deri Pantolonlarla Gündüz Şıklığı…

betulle-haftanin-kombini-30-ocak

Neredeyse her mağazada karşımıza çıktılar, bazen parlak bazen mat, bazen tayt olarak bazen skinny pantolon… Bazen çok iddialı bulduk onları çekindik giymeye, bazen bilemedik ne ile kombine etsek diye… Deri pantolonlar, asi ve çekici şıklığın başrolünü oynuyor.

2012 Kış sezonunun en gözde materyali deri, pantolonlarda, eteklerde hatta bluzlarda bile karşımıza çıkıyor. Daha önce deri etekleri nasıl kombine edebileceğimizi yazmıştım. Şimdi ise birçoğunuzun vitrinlerde görünce iç geçirdiği ancak nasıl giyeceğini bilemediği deri pantolonlardan bahsetmek istiyorum.

Eğer sizde deri materyallerin sizi yansıttığını ve karakterinizle bütünleştiğini hissediyorsanız, deri pantolonları her gördüğünüzde denemeyi düşünüyorsanız, ancak “gündüz bu pantolonu nasıl giyerim, ne ile kombine etmeliyim?” diye düşünüyorsanız, bu yazı sizin için…

Öncelikle deri pantolonlar iddialıdır, çekicidir ve asidir. Sadece bu yüzden bile fazlasıyla dikkat çeker. Bu dikkat çekiciliği bazı parçalarla nötrlemek ve günlük giyime uyarlamak mümkündür. Bu dengeyi sağlayabilmeniz çok önemli, aksi takdirde bir gece kulübünde sahne alıyormuş izlenimi yaratabilirsiniz.

Deri pantolonunuzu seçerken tayt olanlarından ziyade, pantolon formunda olanları seçerseniz, gündüz giyimine bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta, deri pantolonunuzun çok fazla parlak değil, mat olması. Eğer çok parlak olursa tüm gözleri üzerinize çekebilir ve bundan rahatsızlık duyabilirsiniz.

Diyelim ki deri pantolonunuzu aldınız ve eve geldiniz. Sıra geldi onu hangi parçalarla kombine etmeniz gerektiğine… Deri pantolonuz tek başına iddialı bir parçadır ve başka bir iddiaya hiç gerek duymaz. Bu yüzden seçeceğiniz parçalar çok basic ve düz parçalar olmalıdır. Örneğin üzerine, bol tişörtler, gömlekler, salaş hırkalar ya trikolar giyebilirsiniz. Asla tercih etmemeniz gerekenler ise; fazla dekolteli ya transparan bluzlar, gözü yoran detaylara ve gösterişe sahip üstler.

Kombinde de gördüğünüz gibi ben deri pantolonun üzerine asimetrik kesimli ve rahat çizgilere sahip bir gömlek seçtim. Onu daha da günlük hava sokmak ve birçok yere gidebilmek için bir de tuxedo ceket ekledim. Eğer gardırobunuza bunlara benzer parçalar varsa hiç masrafa girmeden tarzınızı tamamlayabilirsiniz.

Ayakkabılara gelince deri pantolonunuzla asla rengârenk, gösterişli ya da parlak ayakkabılar giymeyin. Bilekte biten lace up botlar, bu görünüm için biçilmiş kaftandır. Bu, aynı zamanda size militarist bir hava da katacaktır. Dedik ya deri her zaman bir parça asidir diye, işte bu yüzden aksesuarlarınızı da, bu temayı baz alarak seçmelisiniz. Hayvansal baskıların yer aldığı ancak klasik forma sahip bir çanta görünümünüzü tamamlayacaktır. Takılarınızı da bu tarza uygun olarak seçtiğiniz takdirde çok hoş görüneceğinizden eminim.

Bu kombinle okula, alışverişe, arkadaşlarla gezmeye, kısacası her yere gidebilirsiniz!

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI