Logo
Bu sayfayı yazdır

8 Adımda Pratik Bakım

pratik-vucut-bakimi8 Adımla günlük bakımda daha güzel, daha çekici, daha bakımlı olabilirsiniz. Her kadının istediğidir güzel ve bakımlı olmak fakat bunu yapabilmek başlı başına bir iştir.

Bu iş emek ve zaman gerektirir fakat doğru uygulamalar sayesinde düzenli bir uğraş haline dönüşebilir. Bakımınızı bir güne nasıl sığdırabileceğinizi ve nasıl daha güzel görünebileceğinizi bu yazımda sizlere anlatacağım.

İş hayatı, ev işleri, trafik, çocuklar, tüm bunların stresi bizi yorar. Cildimizde, vücudumuzda bütün bunlardan nasibini alır. Çoğumuz için günlük bakım çok zahmetlidir. Üstelik bunu yapmak için zamanımızda yoktur. Her şey bizim elimizde belirli saatlerde kendimize zaman ayırarak hem güzelleşiriz hem de kendimizi daha iyi hissedebiliriz. Şimdi size vereceğim önerilere bir göz atıp kendi programınızı oluşturun.

Saat 07.00 ( Adım 1 )

10 dakika spor yaparak güne daha zinde başlayın. Daha yatağınızdan kalkmadan kollarınızı ve bacaklarınızı hareket ettirerek kaslarınızı çalıştırın. Hemen arkasından durduğunuz yerde bir müzik eşliğinde zıplayın. Daha sonrada ellerinize bir ağarlık alıp göğüs kaslarınızı çalıştırın. Tüm bunlar için size sadece 10 dakika yeterli.

Saat 07.30 ( Adım 2 )

Bakımlı saçlar için ise 5 dakika yeter. Saç tipinizi belirleyip uygun olan saç kremiyle saçlarınızı yıkadıktan sonra durulayın. Özellikle ince telli saçlar için hacim veren saç kremlerini tercih edin. Böylelikle hem saçlarınız daha kolay şekil alır hem daha bakımlı görünürler.

Saat 07.45 ( Adım 3 )

Cilt maskeleri en iyi en hızlı yardımcılarımızdır. Sabah kalktığınızda cildinizin mat ve donuk olduğunu fark edersiniz. İşte bunun için hızlı yüz maskeleri bulunmaktadır. Bu ürünler hızlı ve pratik kullanılabilinirler. Siz de cilt tipinize uygun canlandırıcı yüz maskeleri alabilirsiniz.

Saat 08.00 ( Adım 4 )

Buğu ile derin temizlik Yoğun ve stresli bir günün ardından cildinize buğu ile derinlemesine temizlik yaparak dinlendirebilirsiniz. Daha sonra gözenekleriniz açılacak ve yüzünüzde bir rahatlık hissedeceksiniz. Gözeneklerinizin açılması gece bakım kreminden daha fazla faydalanmanızı sağlayacak.Buğu banyosu için sıcak suyun içine 3 damla gül yağı damlatıp ve bir miktarda gül suyu ilave edebilirsiniz. Başınızı bir havlu ile örtüp 2 dakika bekleyin. Daha sonra gece kreminizi sürün.

Saat 20.15 ( Adım 5 )

Kaşlarınızı yatmadan önce alın Böylelikle şişliklerde sabaha kadar inmiş ve rahatlamış olacak. Aslında en uygun zaman öğlen saatleridir fakat akşam saatlerinde yapılabilir. Kaşlarınızı alırken diğer elinizle de göz kapağınızı germeyi unutmayın. Daha sonrada buzdolabında bekleyen göz kreminizi sürün. Bu gözlerinizi yeterince rahatlatıcaktır.

Saat 20.30 ( Adım 6 )

Son yapılan araştırmalara göre kırışıklıklara karşı müdahale zamanı konusuna istineaen cildimizin saat 20 den sonra neme ihtiyaç duyduğunu söylüyor. Bu bakımdan sizlerde yüzünüze, boynunuza, gözlerinize, ellerinize, dekoltenize kırışıklık giderici nemlendiricinizi bolca sürün 15 dakika bekletin. Eğer isterseniz gözlerinize de ferahlatıcı bir maske uygulayabilirsiniz.

Saat 21.00 ( Adım 7 )

Hızlı bir bakım ayaklarınızı çok rahatlatır. Özellikle kış aylarında haftada en az bir kez ayaklarınıza bakım yapın. Kapalı ayakkabıların yol açtığı sertliklere ancak bu şekilde Müdahale edebilirsiniz. Ayaklarınızı en az 10 dakika ılık sabunlu suda bekletin. Daha sonra topuklarınızı ve parmak altlarınızı törpüleyin en son tırnak etlerini geriye itekleyin. Bir havluyla kuruladıktan sonra nemlendirici krem sürün. Ayağnıza çorap giyip yatarsanız daha iyi olur.

Saat 21.30 ( Adım 8 )

Artık güzellik uykusu saati yaklaştı. Stresli bir gün geçirdiyseniz ve boyun ağrısı çekiyorsanız iyi bir masajı hak ettiniz demektir. Bunun için lavanta yağını omuzlarınıza ve boynunuza sürerek kendinize masaj yapın ya da yaptırın. Masaj aletleride kendinize masaj yapmanıza kolaylaştırır. Evinizde küvet varsa eğer 37 derece sıcaklıkta 15 dakika yatarak kendinizi rahatlatın. Ilık bir duş almanızda aynı etkiyi gösterir. Duş işleminizde bittikten sonra rezene çayı içip yatabilirsiniz. Eğer gece güzel bir akşam yemeğine çıkacaksanız eğer buz gibi bir su dolu küvette 10 dakika yatın inanılmaz gergin bir vücuda sahip olacaksınız yüzünüze de makyaj yapmadan önce buzlu süte batırılmış bir havluyla yüzünüze 2 dakika pomad yapın inanılmaz faydalı olacak. Kendinize her zaman zaman ayırmalısınız. Eğer rutin bir şekilde her gün yaparsanız zaten yapmadan duramazsınız . Alışkanlık haline gelir. Unutmayın siz önemlisiniz. Kendinizi sevin! Sevgiyle kalın!

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Modapedia 2010 - 2015