Menu
Tablet menu

2010 Yaz Saç Modası

Saç ModelleriGörünüşünüzü değiştirmenin en etkil yollarından bir tanesi saç stilinii değiştirmenizdir. 2010 Saç Modası trendlerini takip ederek stilinizi güncelleyebilirsiniz. Bu yaz birbirinden iddialı saç modelleri stilinizi tamamıyla değiştirecek.

 

Özellikle son trendleri takip ediyorsanız etrafınızsdaki kişilerin ilgi odağı olmanız muhtemeldir. Zaten eğer modayı her yönüyle takip eden biriyseniz eminim ki saç modaliniz sizin için en önemli stil değişimlerinden biridir.

Aslında değişken olan modayı takip etmek kolay değildir. Bunun için sürekli gözünüz açık olmalı. Çünkü moda sürekli yenilenen ve değişen canlı bir organizma gibidir. Ve faklı zamanlarda değiştiği gibi farklı mekanlara göre de değişir.

2010 yılı saç modellerinde n ostaljik görünümü geri getiriyor. Fakat yaz aylarında daha canlı saç modelleri karşımıza çıkacak. Şimdi 2010 yılının saç modellerine bir göz atalım.

1. Extra kısa sarışın saç modeli

Gözünüzü kapatın ve kısa saçlı ve sarışın birini düşünün. Türk veya yabancı birisi olabilir. Yabancılardan eklınıza gelen ilk kişi Victoria Beckham değil mi? Hayır mı? Olabilir. Fakat Victoria Beckam kısa ve sarı saçlarıyla adeta bu konuda moda ikonu olmuş bir ünlü. Dünyada bir çok kadın Victoria Beckham'ın saç stiline hayrandır. Bu saç modelini beğeniyorsanız sizi bu saç stilinin kalp şekilli ve oval simalarda riskli olabileceği konusunda uyarmak isterim. Bu saç modeli özellikle çalışan bayanlar için az bakımlı bir yüz gerektirir. Yani doğal bir yüz yada doğal bir makyajla kullanılmalı. Bu saç stili sizin kendinize olan özgüveninizi vurgularken sıradışı bir stiliniz olduğunu ortaya koyar. Kuaförünüzün de stilinine bağlı olarak extra kısa sarı saçlar size daha şık bir görünüm, sadelik ve biraz punk bir hava getirecektir. Özellikle titrek ve dalgalı saçlar size heyacanlı ve diri bir görünüm kazandıracaktır. Hareketli biriyseniz, dnamik bir tarzınız varsa bu saç stili tam size göre. 2010 yaz aylarında sıkça sokaklarda göreceğimiz bu stili ünlülerden Victoria Beckham dışında Sienna Miller, Jane Fonda ve Sharon Stone 'da kullanıyor.

2. Kısa küt saçlar yine revaşta

Küt saç modeli yeniden moda. Küt saç modelleri her kişinin kolayca kullanabilmesine rağmen uzun saçlardan daha az tercih ediliyor. Düz küt saç modellerini kullanmak istemiyorsanız kuaförünüzden daha dalgalı veya daha kıvrımlı kesimler isteyebilirsiniz. Bu tarz saç modelleri özellikle yaz modasının vazgeçilmezlerinden olup nredeyse tüm düz yüzlü bayanların kullanabileceği bir stildir. Bu tarzın çok uçuk olduğunu düşünmeyin. Yaz aylarında size göstrişli bir hava sağlarken,kısa küt saç modelleri yaz aylarında daha rahat edebileceğiniz modeller olacaktır. Küt saç modelleriyle yazı daha sağlıklı geçirirken uzun saçların verdiği zahmetten kurtulabilirsiniz. Faka unutmayın, saçınızın tekrar uzaması süre alacağı için bu modeli uzun soluklu kullanmaya karar verdiğinizde kestirmelisiniz.

3. Kaküllü saçlar

2010 yaz saç modellerinin trenlerinden biri de kaküller olacak. Bu saç modeli saç stilini değiştirmek isteyen ama uzun saçlarından vazgeçmek istemeyen bayanlar için çok uygun. Şunu söylemeliyim ki, kaküllerin saç stilinizide çok az bir değişiklik yapacağına inanıyorsanız yanılıyorsunuz. Değişik şekillerde olabileck kaküllü modeller size geröekten yeni bir görününm sağlayabilir. Ayrıca kaküllü saç modelleri hemen hemen her tip uzun saç modeline uygulanabilir.

4. Köşeli yüzler için asimetrik kesimler

Asimetrik kesimler zayıf ve uuzun bir yüz yapısına sahip bayanlar için 2010 yaz modasının vazgeçilmez bir stili. Özellikle R&B yıldızlarından biri olan popüler star şarkıcı Rihanna kullandığı asimetrik saç modeli ile tam bir moda ikonu olmuştur. Yine ayrıca Victoria beckham ve Katie Holmes'ın da bu modeli sıkça kullandıını görebilirsiniz. Köşeli ve ince uzun yüzlerde büyüleyici duran asimetrik saç modellerinin bir çok varyasyonu var. Klasik, dalgalı ve kabarık tarzları bunlardan sadece bazıları. her nekadar kimileri kısa saç modellerinde varyasyonun az olabileceğini düşünse de aslında tam tersine bir çok varyasyonu vardır. Bu, size ve kuaförünüzün yaratıcılığına bağlı olarak değişir. Yapacağınız şey aynanın karşısına geçerek olası modelleri gözünüzde canlandırmaktır.

5. Topuz modelleri


Yaz Tonları
Bakır renginin tonları ve bakır karamel, karamelin neredeyse tüm tonları ve bakır kahve geçen sennin çukulata tonlarının yerini alan renkler. Kızıl tonları bu yıl o eski görkemli havasını yitirerek yerini yukarda saydığımız tonlara bıraktı.

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI