Menu
Tablet menu

Teninize uygun saç rengi

teninize-uygun-sac-rengiSaç renginizi doğru seçebilmek için öncelikle cilt renginizi tanımlamanız gerekiyor. Uzmanlar bunun için basit bir deney öneriyorlar.

Gün ışığında dirseğinizin iç tarafına bir göz atmanız yeterli. Eğer damarlarınız mavi renkte görünüyorsa soğuk, yeşilse sıcak renkler sizin için ideal. Ayrıca ten renginizde sarı renk ağırlıktaysa yine sıcak renkleri, yanaklarınızda pembelikler varsa soğuk renkleri tercih edebilirsiniz.

Peki, sıcak ve soğuk renkler hangileridir?

Kızıl renk her ne kadar sıcak gibi görünse de soğuk renklerin başında geliyor. Bu rengin bir diğer avantajı karşıtlık açısından zengin seçeneklere sahip olması. Koyu, açık ya da parlak tonlar kullanarak farklı modeller yakalayabilirsiniz.

Sarı renk sıcak renklerden. En az kızıl saç kadar kombinasyon zenginliği taşıyan bu renk, saçın doğal rengiyle uyumlu bir şekilde kullanılabiliyor. Uzmanların bir diğer tercihi saç renginde sarıyı tercih edenlerin aksesuarlarında Vitrinde çok şık bir kıyafet görüp aldınız ama istediğiniz gibi olmadı. Bu sorunu sıkça yaşıyoruz. Çözüm beden yapımızı öğrenip ona göre giyinmekte. İşte size vücut yapınıza göre giyim önerileri. ya da makyajlarında küçük sarı ayrıntılara yer vermeleri. Bu şekilde daha çarpıcı bir görüntü yakalanabiliyor.

Son yılların gözde modası siyah ise hem sıcak hem soğuk renk grubuna giriyor. Mat siyah, soğuk renk, parlak siyah ise sıcak renk olarak tanımlanıyor.

Eğer saç renginizde değişiklik yapmaya çekiniyorsanız, kuaförünüzdeki peruklar yardımıyla bu seçenekleri deneyebilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyemiz daha cesaretli olmanız yönünde. Saç renginizde değişiklik yapmaktan korkmayın.Beğenmediğiniz bir rengi kısa bir süre bekledikten sonra değiştirebilme şansınız var.Ayrıca saçınızın uzunluğunu da değiştirmekten çekinmeyin.Unutmayın kökleri sizde.İstediğiniz zaman uzatabilirsiniz.

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI