Menu
Tablet menu

Günümüz Modasında Saçlar

gunumuz-modasinda-saclarBiz kadınların canı sıkıldığında yapmayı planladıkları ilk şey, saçlarında bir değişiklik yapmak. Bu ya saç modeli olur ya da saç rengi.

Psikolojik olarak ta gerçekten iyi geldiği görülmüştür. Saç modeli dış görünümümüzü tamamlayan en önemli unsurlardan biridir temiz ve bakımlı olmak önemlidir. Bulunduğumuz ortama göre saç modelimize dikkat etmeliyiz.

Örneğin, gece dışarıya bir davete katılıyorsak sade hafif dağınık bir topuz tercih edebiliriz. Eğer bir iş toplantısı var ise yine topuz ama dağınık olmayan veya atkuyruğu olarak toplanabilir.

Saç renginizi değiştirtmek istiyorsanız ve hatta ilk kez boyayacaksanız araştırın, zaman harcayın, peruk deneyin, ten rengi sizinkine benzeyen ünlülelere bakın. Bir renk skalasına bakın.

Saç boyamada zıt renkler birbirini çekmez, sadece birbirlerini etkisizleştirir. Kutudaki rengin saç renginize göre bir yansıması olacağını unutmayın. Şu basit formülü deneyin; Kutudaki renk +sizin saç renginiz= ve elde edeceğiniz sonuç. Saçınızı boyamadan önce saçınızı derinlemesine bir bakım yapın. Böylece saçınızı yeni rengi için hazır hale getirmiş olacaksınız. Daha sonrada karar verdiğiniz size en uygun renge boya yapabilirsiniz.

Seçmiş olduğunuz yeni saç renginiz sizi daha genç ya da daha yaşlı gösterebilir. Bu yüzden renk değişimi yapayken çok açık ya da çok koyu renklere geçiş yapmayın. Örneğin koyu kahveden sarı ya veya sarı dan koyu kahveye geçmeyin. Zaten günümüzde açık sarı ve siyah moda değil. Bu aralar bal sarısı ve yumuşak tonları çok moda. Bu renklerde makyaj daha kolay yine aynı şekilde yumuşak tonlarla uyum sağlanabilinir.

Eğer belinize kadar dümdüz saçlarınız varsa bu yıl uzun küt kesimlerde çok moda oldu oldukça sıra dışı bir model. Ayrıca bu kesimi gündüzleri ortadan ayırarak geceleride atkuyruğu yaparak kullanmak mümkün. Geriye veya yana doğru tokalanmış saç modelide sizi oldukça farklı gösterebilir. Saçınızın tek tarafına tokayı gizlice tutturmakta sizi seksi göstermeye yeter.

Bu sezonun en havalı saç modeli ise bitmemiş dağanık kalmış gibi görüneni. Hafif bir dolma, sıkıştırılmış bir saç tokası ve gevşek bırakılmış saçlar. İşte mükemmel saçlara sahipsiniz. İşte sezonun en havalı saç stillerinden birisi.

Kısa saç bayanlarda cesaret isteyen bir model. Kısa saç her bayana yakışmayacağı gibi, kendine güvenip kısa veya küt kestiren bayanlara yakıştığıda aşikârdır. Yapılan araştırmalara göre türk kadının yüzyıllardan beri uzun saçı tercih ettiği görülmüştür. Kendiniz için bu tabuyu yıkmak ve radikal bir değişikliğe hazırsanız eğer saçlarınızı kısa kestirebilirsiniz. Kafanızda oluşturduğunuz kısa saç modelinizi kuaförünüze verip işe başlayabilirsiniz. Değişiklik her zaman iyidir.

Saçlarımızı aksesuarla tamamlayabiliriz. Günümüzde çok değişik taç modelleri var. Tek takılabilen çok şık tel tokalarda var.

Saç bantları, taşlı tokalar, yine çok şık taşlı kumaş lastikli tokalar alabiliriz.

Bakımlı ve her güne ayrı saç modelleriyle dolu günler diliyorum.

Hoşçakalın sevgiyle kalın!

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI