Menu
Tablet menu

Saçlarınız Kaç Yaşında?

saclariniz-kac-yasindaSaç bir kadının en önemli aksesuarı olmakla beraber aynı zamanda da kendimizi iyi hissetmemizi sağlayan en sadık yardımcımızdır. Ancak zamanla parlaklığını ve dolgunluğunu yitirebilir ve bu durumda sizi çaresiz bırakır. Peki, bunun için yapılması gereken nedir? Neler yapmalı? Neler yapmamalıyız?

Her geçen yılın yalnızca vücudunuzda yaşlanma belirtileri oluşturduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü geçen zamanla beraber siz farkında olmasanız bile saçlarınızda da yaşlılık etkilerini göstermeye başlıyor ve sizden ek bir bakım istiyor. Saçınızın sorununu belirleyerek buna göre bir bakım uygulamanız onları hayata döndürecektir.

N1

20’li yaşların ortalarına kadar her kadın bebek bir ten, sağlıklı, canlı ve ipeksi saçlarının keyfini çıkarır. Ancak gözlerde başlayan ilk yaşlılık belirtileri, ciltte devamı getirdiği kırışıklıklar ile ne derece ilerleyen yaşımıza göre makyaj ve giyim tarzımıza yansıyorsa saç bakımını da ihmal etmemek gerekiyor. Yaşını almış ya da olgunlaşmaya başlamış ciltler gibi saçlar için de yaşlanma karşıtı anti- Aging ürünler uygulamak gerekiyor.

SAÇ BAKIM DESTEKLERİ

Saçlarınız da yaşlanmaya başladığında ne yazık ki birçok açıdan etkilenirler. Senelerin hem aşırı derecede kuruyan saç uçlarında hem de saç derisinde birçok olumsuz etkisi görülür. Özellikle de 40’lı yaşlarda saç derisindeki kolajen lifleri sertleşip kuvvetlenerek saç köklerindeki kan dolaşımını engellerler. Bu durumun sonucunda saçlar, kendilerine hayat veren besin maddelerinden yoksun kalırlar. Vücut faaliyetleri ve hücre bölünmesi de yavaşlar. Menopoz döneminde ortaya çıkan hormonsal değişimler de saç köklerini ve saç kalitesini etkiler. Tüm bu engeller saçları inceltir. Yaşlanma karşıtı anti Aging ürünler ise tam bu noktada saçın imdadına yetişir ve saçların doğal yaşlanma sürecine karşı faydalı olurlar.

SAÇ DERİSİ VE BAKIM

Saçınızın derisi ne derece sağlıklı ise saçlarınızda o derece kuvvetli olur. Saç köklerinizdeki kan dolaşımı hızlandığında saç dökülmesi, kepek problemi ve zayıf saçlar yavaş yavaş ortadan kaybolurlar. Kan dolaşımını hızlandıran ya da harekete geçiren ve ya iltihaplara karşın etkili olan bitkisel kürler sorunlarınıza yardımcı olur. Enerji veren maddeler, kolajen dokusunun sertleşip kuvvetlenmesine engel olur. Saç köklerindeki hücre bölünmelerini hızlandırır ya da menopoz sonrasında zayıflayıp, seyrekleşen saçlara karşı bitkisel kafein birleşimi ile etki eder. Bu ürünleri, günlük ya da haftalık düzenli kullanmak saç sağlığı açısından oldukça önemlidir. İlk iyileşme belirtileri ise 6-8 hafta arasında bir sürede görülür.

PARLAKLIK VE SAÇLAR

Wella markasının yaptığı bir araştırmaya göre bakımsız saçlara sahip olan kadınların, yaşıtlarına göre dört yaş daha yaşlı daha yaşlı göründüğü ortaya çıktı. Yaşlılık belirtilerine sahip, olgun saçlar doğal olarak daha mat ve asi dururlar. Bunun sebebi ise kurumuş saç derisindeki yağ bezleri uçlara yeterli bakımı sağlayamaz. Saç yaşlanma karşıtı anti Aging ürünlerinde genellikle cilt bakım ürünlerinde bulunan etken maddeler bulunur. Örneğin Shea yağı, antioksidanlar, esansiyel yağ asitleri hatta saç maskeleri hiyalüronik asit bile içerir ve bu sayede de saçı güçlendirirler.

ANTI AGING SAÇ BAKIM ÜRÜNLERİ

Hava kirliliği, stres, mevsimsel geçiş süreçleri, Ultraviyole ışınlar, ısı zeminli şekillendiriciler ve diğer etmenlerden ötürü saçlarınızda olumsuz etkiler oluşmaya başlar. Saçınız zaman içerisinde mat, donuk ve cansız bir görünüm sergiler. Saç deriniz kurur, saç telleriniz zayıflar ve incelir. Cildinize gereken önemi gösterip anti Aging ürünler kullanıp, cildinizi güneşten korumak için Ultraviyole ürünler kullanırken saçlarınıza gereken önemi göstermeyi unutursunuz.

Antioksidan özelliğe sahip şampuan, saç bakım kremi ve maskeleri ile saç gövdenizi kuvvetlendirerek saçınıza hacim kazandırmak, saçlarınızın dökülmesini önlemek ve saç derinizi nemlendirmek de mümkündür.

N

Petal Fresh, organik limon otu, organik çay ağacı, organik biberiye, organik lavanta şampuanı ve organik saç bakım kremleri ile içeriğinde bulunan organik bitkisel etmenler, E, A vitamini ve Pro Vitamin B5 vitamini ile serbest radikaller ile savaşarak saçınızın yaşlanma süresini yavaşlatırken aynı zamanda da saç ve saç derisini de besliyor. Saç hücrelerinizin yenilenmesini sağlıyor. Saçlarınızın dökülmesine engel oluyor. İçeriğinde bulunan organik yeşil çay, antioksidan etkisi ile daha canlı, gür, sağlıklı, parlak ve genç saçlara sahip olmanıza yardımcı oluyor.

SÜREKLİ BAYAN TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİ

N130

NEOPTIDE LOSYON 130 TL

Mevsimsel geçişlerden ya da diğer faktörlerden dolayı dökülen saçları normal karşılayan uzmanlar, bu durum süreklilik gösterdiğinde muhakkak önlem alınması gerektiğini söylüyorlar. Süreklilik arz eden yoğun saç dökülmesinin nedenleri arasında hormonlar, sinir sistemi ve dolaşım sistemi sayılıyor. 6 aydan uzun bir vade de devamlılık gösteren kronik saç dökülmelerinde özellikle de başın üst kısmında görülen yoğun azalmalara neden oluyor. Neoptide Losyon ise Ducray Dermatoloji Laboratuarı tarafından geliştirilmiş kronik bayan ve erkek tipi yoğun saç dökülmesi ayrımını yapan ilk marka olarak biliniyor.

REAKSİYONEL SAÇ DÖKÜLMESİ

N69

ANASTIM LOSYON 69 TL

Reaksiyonel saç dökülmesi stres, hamilelik, doğum, duygusal etkenler, dengesiz beslenme, mevsim değişikliği ve ilaç kullanımı sonucu meydana gelen bir durumdur. Anastim Losyon, saç köklerindeki saç dolaşımını hızlandırarak, saç için gerekli vitaminleri ve besinleri sağlayarak bu durumu önler ve saç büyümesini uyarır.

SÜREKLİ ERKEK TİPİ SAÇ DÖKÜLMESİ

N125

CHRONOSTIM LOSYON 125 TL

Erkekler için geliştirilen bu losyon şakaklar ve başın üst kısmında görülen saç dökülmelerini engeller. Gece ve gündüz olarak iki farklı biçimde üretilen bu formül gündüz saç dökülmesini engellemeye, gece ise saçın büyümesini hızlandırmaya yardımcı olur.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Ece

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI