Menu
Tablet menu

Keratin Bakımı: Yeni Nesil Düzleştirme ve Saç Bakımı

keratin-bakimi
Hemen hemen her yerde keratin bakımını duymuşsunuzdur. Peki, nedir bu keratin bakımı?  Neden yaptırılır? Keratin bakımının yararları nelerdir? Herkes yaptırabilir mi? Hangi saçlar için keratin bakımı yapılması uygundur? Bu yazımızda keratin bakımı hakkında detaylı bilgi veriyoruz.

Keratin bakımı konusuna geçmeden önce sizlere keratinin ne olduğu konusunda biraz bilgi vermek istiyorum.

Keratin Nedir?

Keratin insan vücuduna yabancı bir madde değildir. Keratin dişlerimizde, tırnaklarımızda, derimizde ve saçlarımızda bulunan bir maddedir. Aslında bayanların büyük bir kısmı saçlarının keratin eksikliğini hisseder. Saçınızdaki keratin miktarı çeşitli sebeplerden dolayı azaldığında veya özelliğini yitirdiğinde – ki bu sebeplerin başlıcaları saçınızın aşırı ısıya veya çeşitli kimyasal maddelere maruz kalmasıdır. – saçlarınızın dengesi bozularak saçlarınız birbirine dolaşmaya başlar veya incelediğini hissedersiniz. Bu durum arttıkça saçlarınız sizin için baş etmesi zor bir sorun haline gelir.

Kimler Keratin Bakımı Yaptırmalıdır?

Keratin bakımı yaptırmadan önce kuaförünüz saçınızın durumunu incelemelidir. Saçın ana yapısını inceledikten sonra deformasyon ve kuruma gibi durumlar varsa, kısacası saçınızın özelliği ile ilgili bir sorun varsa bunları tespit edip size bildirecektir. Eğer saçınız kalitesini kaybediyorsa veya standart saç özelliklerine zayıflık gösteriyorsa keratin bakımını düşünebilirsiniz. Keratin bakımı saçlarınızın incelen kısımlarını doldurmak, saçın ana yapısı keratin olduğu için keratinin saçınızda azalması sebebiyle oluşan boşlukları doldurarak saçınıza daha dolgun bir görünüm sağlamak, daha gür, pırıl pırıl ve düz bir saç yapısı sağlamak için yapılır.

Keratin Bakımı Neden Yapılır?

Keratin bakımı veya keratinli saç bakım ürünleri (hızlı etki gösteren Colmar keratin bakımı) saçlarını güçlendirmek ve daha iyi bir görünüme kavuşmak için gün geçtikçe daha fazla kişinin tercih ettiği yeni nesil saç bakım terapisi olarak ortaya çıkıyor.

Keratin bakımı temelde 3 sebep için yapılır:

  1. Kıvırcık veya dalgalı saçları 5-6 aylık süreliğine kalıcı olarak düzleştirmek,
  2. Yıpranmış saçları güçlendirmek,
  3. Gür ve parlak saç yapısına sahip olmak.

Ancak elbette keratin bakımının başka faydaları da vardır.

Keratin bakımı genellikle kıvırcık veya dalgalı saçları tam anlamıyla düzleştirmek için yapılıyor olsa da aslında bu bakım saçlar için uygulanan etkili genel bir bakımdır. Saçları düzleştirmesinin yanı sıra başka çok önemli olumlu etkileri de vardır.

Kısacası saçlarınızı hem düzleştirmek, hem de saçlarınıza uzun süreli bir bakım sağlamak istiyorsanız keratin bakımı tam size göre.

Neredeyse kopmak üzere olan veya dökülen her türdeki saç yapısı için önerilen en etkili keratin bakımı türü Brezilya keratinidir.  Ancak diğer keratin bakımı türleri de saçınız için etkilidir.

Sıvı keratinin saça yüklenmesi işlemi, zaman içerisinde defrize, saç renginin açılması ve boyanması gibi işlemler sebebiyle saçın kaybetmiş olduğu keratin niteliğinin saça tekrar kazandırmasını sağlamaktadır.

Keratin b akımı, klasik saç maskesi uygulamasıyla yapılan bakımlara göre daha ekonomik ve çok daha etkili olduğu için bakıma ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz bir saç yapınız varsa öncelikle keratin bakımını yapmanızı öneririm. 

Keratin bakımının ortalama olarak uygulanma süresi 20 ile 30 dakika sürmektedir. Ancak işlemin bu kadar kısa sürmesi sizi yanıltmasın. Bu kısa sürelik bakım işleminin saçınızda ortalama olarak 5 aya kadar varsan bir etkisi olmaktadır. Saçınıza yüklenen bu sıvı keratin saç telinin etrafını sararak saçınızın gün içerisinde maruz kalabileceği her türlü dış etkilere karşı bir zırh etkisi oluşturur. Saçınızı tüm zararları etkilere karşı koruyarak saçınızın çok daha uzun süre güçlü kalmasını sağlar. Ayrıca Brezilya keratini kullanılarak uygulanan Brezilya fönü saçlarınıza güç, esneklik ve hacim kazandırmasının yanı sıra kullanımınıza bağlı olarak 4-5 ay süre boyunca saçlarınızın yeni fönlenmiş gibi düz kalmasını sağlamaktadır. Daha doğrusu Brezilya fönü uygulaması, Brezilya kertini bakımıyla yapılması sebebiyle saçınız 4-5 ay botunca düz kalarak fönlüymüş gibi görünmesini sağlamaktadır. Ancak Brezilya fönü uygulamasının biraz pahalı olabilmesi sebebiyle sadece keratin bakımı yaptırmayı da seçebilirsiniz. Saçlarınıza bakım yapmak için Brezilya fönü yaptırmanız şart değil. Sadece keratin bakımı da yapabilirsiniz. Fakat saçları9nızın uzun süre fönlü gibi olmasını istiyorsanız Brezilya fönünü tavsiye ederim.

Keratin Bakımı Nasıl Yapılır? Aşamalar Nelerdir?

Keratin bakımında yapılan uygulama adımları şu şekildedir:

  1. Öncelikle saçınız keratin bakımına ait kendi şampuanı ile yıkanır.
  2. Bu yıkamadan sonra 3 ile 5 dakika saçınız bekletilir.
  3. Daha sonra saça keratin yüklemesi işlemi yapılır.
  4. Keratin yükleme işleminden sonra bir süre saçınız ısıda bekletilir.
  5. Daha sonra saçınız durulandıktan sonra vejeteryan denen aşama gerçekleştirilir. Bu aşama ile keratinin saça kazandırdığı dolgunluk saç telinin yüzeyinin kapatılması ile saça yaılan işlemlerin kalıcı olması sağlanır.

Keratin Bakımını Nerede Yaptırabilirsiniz?

Kreatin bakımlı Brezilya fönü yaptırmak istiyorsanız bu uygulamayı yapan her kuaförde yaptırabilirsiniz. Ancak yaptırmadan önce kuaförünüzün Brezilya fönü uygulaması konusunda deneyimli olmasını tercih etmenizi öneririm. Ben size kişisel olarak Brezilya fönü yaptırmadan önce internette arama yaparak bulunduğunuz şehirde Brezilya fönü yapan kuaförler araştırmanızı öneririm. Örneğin “Brezilya Fönü Ankara” gibi bulunduğunuz şehri yazarak Google ‘da arama yapabilir ve konusunda uzman kuaförlere ulaşabilirsiniz.

evde-keratin-bakimiEvde Keratin Bakımı

Keratin bakımını dilerseniz kuaföre gitmeden de kendiniz evinizde çok daha uygun bir fiyata yapabilirsiniz. Bu konuda geliştirilmiş olan keratin bakımlı şampuanlar veya keratin bakım sütü ürünleri bulunmaktadır. Keratin bakımı ürünlerinden alarak evinizde kendiniz saçınıza keratin bakımı yapabilirsiniz. Başka birine ihtiyaç duymadan evde yapacağınız birkaç işlemle hacimli, güçlü ve düz saçlara sahip olabilirsiniz.

Bu konuyla ilgili olarak “Evde Keratin Bakımı” adlı detaylı yazımızı okumanızı önemle tavsiye ederim.

Boyalı Saçlara Keratin Bakımı Yapılır mı?

Evet, boyalı saçlara da keratin bakımı uygulaması yapılabiliyor. Özellikle röfleli ve/veya çok incelmiş saçlarda, çok incelmiş saçlarda ilk etapta daha fazla yapılmaktadır. Ancak keratin yüklemesi genel olarak boya işleminden sonra yapılması tavsiye edilir.


colmar-keratin-sutu-bakimi


Tavsiye Edilen Keratin Ürünü

Colmar Keratin Bakımı fiyat / performans olarak keratin bakımları içerisinde en etkili sonucu veren ve en çok satılan keratin ürünüdür. 

Col-Mar keratin saç bakımı, yıpranmış saçlarınıza keratin yüklemenin en kolay ve hızlı yoludur. Kabarık, elektriklenen ve yıpranmış saçlarınızı zengin formülü sayesinde kökten uca kadar bakım yapar ve sürekli kullanımda düzleştirir. Col-Mar Keratin Terapisini kullandıktan sonra saçlarınıza dokunduğunuzda saten bir kumaşa dokunmuş gibi elleriniz kayacak ve en ince taraklar bile saçlarınızda takılmadan ilerleyecek. Durulanmayan Saç Bakımıdır.

Col-Mar Keratin Terapisi Saç Bakımı + Saç Kremi (tıkla-incele)

 


 Diğer Keratin bakımı ürünlerini görmek için TIKLAYIN.

Öğeyi Oyla
(63 oy)
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI