Menu
Tablet menu

Kadınlar İçin Moda Önerileri - Bölüm 2

kadinlar-icin-moda-onerileri-bolum-2İş kıyafetleri çok uzun yıllardır hayatımızın içinde. Kadınların çoğu erkek egemen iş hayatına girdiklerinden beri erkeksi kıyafetleri tercih etmenin onları iş hayatlarında daha ciddi, daha ağır başlı ve daha güvenilir bir intiba uyandırdıklarını düşündüklerinden giderek erkeksi kıyafetlerin çekimine kapılmaktan kendilerini alıkoyamıyorlar.

Ve bunun neticesinde kendilerini de daha erkeksi hissettikleri de açıkça görülüyor. Bu tarz düşüncelerin sizin stil anlayışınızı ele geçirmesine asla izin vermeyin.

Bir organizasyon veya ciddi işyerlerinde resmi bir kıyafet seçilmesinin birçok nedeni olabilir. İlk olarak çalışan insanlara ciddiyet duygusu verir. İkinci olarak çalışanlara disiplin ve profesyonellik duygusunu aşılamaktır. Her iş yerinde çalışma kuralları içerisinde belirlenen kıyafet uygulamaları vardır seçeceğiniz kıyafetlerin bunlara uyumlu olması da ilk önceliklerinizden olmalı.

Eğer iş yerinizde kıyafet olarak bu yıl da çok moda olan takım elbiselerden yana ise tercihiniz öncelikle dikkat etmeniz gereken takım elbisenin kumaşı olmalıdır. O zaman hafif yün veya pamuklu karışımı bir kumaş tercihiniz olmalıdır Doğru uyumlu bir renk ve kesim olması önemlidir. Bir bayan için takım elbiselerde özelliklerde ceketin bel kesimi çok önemlidir. Üst gövdeniz kısa ise uzun kesimli ceketler yerine kısa hatta mini modelde olan kesimlerini tercih etmeniz daha doğru olur. Gövde kısmınız uzun ise uzun ceketler tercih edilebilir. Biraz göbekli iseniz elbise üzerine ceket de deneyebilirsiniz. Fakat renklerde son derece önemlidir. Aslında iş kıyafetlerinde temel renkler vardır bunlar har zaman öncelikli tercihlerdir modası da değişmez bu renkler, bej, siyah, gri, mavi ve kahverengi gibi.

Gömleklerde son derece önemlidir. Her çalışan bayanın gardırobunda beyaz bir gömlek mutlaka olmalı. Gömlek seçerken yakalar çok önemlidir. İyi bir yaka yüzünüzü çevreler. Klasik kesilmiş yakalı bir gömlek seçin. Kumaş iyi kalitede olmalı ve kesinlikle dayanıklı olmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer ayrıntı ise kesiminin iyi ve rahat olması gerekir omuz ve kol kesimleri rahatlığınız için son derece önemlidir. Gömlek kolu ince bir manşet ile bitmiş olması da önemli bir ayrıntıdır.

Sadece beyaz bir gömleğinizin olması tabii ki iş kıyafetlerinizde yeterli değildir. Bir kaç çeşit gömleğinizin daha olması sizin için her zaman avantajdır. Gömlek tercihlerinizde en uygun kumaş pamuklu olması veya pamuk oranının diğer kumaş oranlarından fazla olmalıdır. Daha sonra ise aklınızda bulunması gereken renk ve desen tercihlerinizdir. Profesyonel iş hayatında baskılı yazılı dikkat çeken gömlekler yerine tercihleriniz, şerit veya ince çizgili şeklinde veya küçük pöti kareli gömlekler tercih edebilirsiniz.

Biraz erkeksi bir havadan sıyrılmak isterseniz de pantolon yerine etek tercih edebilirsiniz.

Giydiğiniz ceketlerle aynı renklerde ve aynı tonda etekler tercih edebilirsiniz. Basenleri geniş bir bayansanız ceketlerinizde veya genelde alt olarak etek tercih etmeniz doğru bir seçimdir sizin için. Etek boyu hem işyeri kurallarınıza uygun hem de oturup kalkmanızı engellemeyecek rahatlıkta olmalıdır.

Pantolonlar da ise tercihlerinizde şu üç seçenek önemlidir; bunlardan ilki mükemmel bir pilili pantolon. Eğer sizi zayıf gösterecek bir şey arıyorsanız, o zaman düz kesim bir pantolon tercih edin. Uzun boylu ve zayıfça bir bayansanız bol kesim pantolonları tercih edebilirsiniz.

Yine pantolon seçerken her zaman için kullanılan alternatifli renkleri tercih etmek isterseniz, muhafazakâr renklerde siyahlar, maviler, griler, kahverengiler tercih edilebilir Eğer fizik olarak da kendinize yakıştırabiliyorsanız beyaz ve krem tonları gibi açık renkli pantolonları da tercih edebilirsiniz.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI