Menu
Tablet menu

Isabel Lucas Stili

Isabel-LucasIsabel Lucas bu aralar yakın markaja aldığım stil ikonlarından biri… Öyle ki sıfır makyajla kırmızı halıda boy gösterip hemen ardından bir dağ kampından defilelerin ön sırasındaki izleyiciler arasında yerini alabiliyor.

Isabel Lucas, yeniçağ ile harmanlanmış bir hippi kendi tanımıyla ise “ genç görünümlü bir büyükanne” … Isabel Lucas’ın stilini hep beraber yakından inceleyelim.

isa1 -_Kopya

2003 yılında henüz 18 yaşındayken Avustralya menşeli Home and Away ile keşfedilen ardından da Hollywood’a transfer olan Isabel Lucas, ilk olarak “Vahşi şeyleri koruyun.” Yazan tişörtü, rengi solmuş kot pantolonu ve tasarım okul çantası ile karşımıza çıkmıştı.

25 yaşında Avustralyalı oyuncu İsabel, Los Angeles’a transfer olup Hollywood Dünyası’nda yerini alsa bile bu dünyanın gösteriş unsurlarından uzak duruşuyla bizleri fethetmeyi başardı.

Transformers 2: Yenilenen İntikamı filminde Megan Fox’un rol arkadaşı olması, Pasifik ve Vampir İmparatorluğu filmlerinin genç yıldızı Isabel Lucas, kusursuz Fransızca ve Almancası’nın yanı sıra hippi tarzı ile de oyunculuğunun yanı sıra göz dolduruyor. Onu çok sevmek için birçok sebep var mesela fazla özenilmiş, üzerinde itina ile çalışılmış görünümü değil de tamamen içgüdüsel, doğal bir görünümü tercih ediyor. Bu da onu, kendimize daha yakın hissetmemizi sağlıyor. Belki de sırf bu yüzden onu lüks alışveriş mekânlarından çok bitpazarlarında, ikinci el kıyafetlerin satıldığı dükkânlarda ve vintage butiklerde görmek mümkün…

isa2 -_Kopya

Isabel Lucas’ın bu hippi ve kendine has giyim tarzı yalnız bizlerin ilgisini çekiyor. Michael Kors: “ Bu çok zor bir tercihtir aslında. İkinci el giydiğinizde güne ayak uyduramama, fazla kadınsı ya da tam tersine bakımsız görünme riskiniz de var.” Diyor ve ekliyor: “Isabel bu konuda oldukça usta. Rafları çok iyi tarıyor, kendini ifade etme yeteneği oldukça yüksek ve dönem kıyafetleri ile tarzını tamamlamayı iyi biliyor. Bir önceki sezona ait kıyafetleri hiç kullanmadan özellikle dolabında bekletiyor ve o kıyafetlerin modası geçtikten, anlam kazandıktan sonra kullanıyor. Bu cesaretini takdir ediyorum İsabel’in. İşte gerçek stil budur.”

Michael Kors’tan bile tam not almayı başaran İsabel’in Avustralyalı olduğunu bilmeyenler onun için “Bir Kaliforniyalı kızın rüyası gerçek oldu.” Diyorlar. Peki, rüyası neydi İsabel’in diye sormak lazım. Çünkü eminim kendine özgü bir cevabı vardır, diğer yıldızlar gibi Hollywood’un dayattığı gösterişin içinde olmak gibi bir cevap vermeyeceği kesin…

isa3 -_Kopya

Isabel Lucas’ın masum hatta neredeyse çocuksu bir görünümü var. Transformers 2 filminde rol arkadaşı Megan Fox’un vamp kadın görünümünün aksine 70’li yılların hippi tarzıyla dikkat çekiyor. Bir de kırmızı halı törenlerine makyajsız çıkması var tabi. Bu görünüm onun gençliğini ve güzelliğini adeta bir stil unsuru gibi ön plana çıkmasını sağlıyor.

Son 2 yıldır Los Angeles’te yaşayan genç yıldız, Avustralya’nın doğal yaşamını oldukça özlediğini belirten röportajlar veriyor. Özellikle atlara, çevreye ve ailesine son derece düşkün olan Lucas’ın bu bağı da organik görünümüne yansıyor. Keten, tığ işi, dantel ve vintage şapkaları büyük bir tutkuyla sevdiğini söyleyen genç yıldız için birçok kişi “ Feminen fakat asla kibirli bir yıldız gibi durmuyor uzun elbiseleri ve etekleri çok seven Lucas asla Pejmürde değil.” Diyorlar.  Michael Kors başta olmak üzere birçok tasarımcı ve stil uzmanı onun için övgü dolu sözler etse de o bunlarla hiç ilgilenmiyor çünkü moda onun ilgi alanlarından biri değil.

isa4

Isabel Lucas, yeni nesil stil ikonlarının aksine ikinci el mağazalardan ya da vintage butiklerden alışveriş yapıyor çoğunlukla da aile yadigârı kıyafetleri elden geçirerek kullanmayı tercih ediyor. Yeni ve lüks görünümü sevmediğini söyleyen Lucas, sadece bazı davetlerde ve galalarda tasarım giysilere başvuruyor ki bunları da çoğu zaman kendine has yorumuyla tanınmayacak bir şekilde kullanıyor. Isabel Lucas’ın bugüne ayak uyduran tek yanı saç rengi… Genç yıldız karşımıza her renk saçla çıktı.

Stil başarısının sırrı ise Kate Moss gibi onun da ne giyeceği üzerine fazla kafa yormaması, üzerinde çok çalışılmış gibi bir görünümü sevmemesi ve Hollywood Dünyası’nın yarattığı yıldızlara fazla özenmenin doğallığı bozduğuna inanması… Çoğu insanın hayali olan kırmızı halı, onun için tam bir kâbus… Makyajlar, saçlar, ten renkleri bile oldukça uzun bir hazırlık aşamasından geçip bizlere sunuluyor. Bunun gerçek olamayacağına inanan Lucas, tüm bunların doğallığı yok ettiğine inandığından çoğu büyük davete makyajsız çıkma cüretini gösteriyor. Bunların doğallığı bozmasının yanı sıra insanları da yapay bir dünyaya özendirdiğini düşünenlerden güzel oyuncu…

isa5

Ferahlığı ve tazeliği sevdiğini her fırsatta vurgulayan İsabel, gösteriş ile bakımlı olmak arasında çok büyük fark olduğuna inananlardan… Özgür ruhlu birisi olduğu için Chanel bile giyse kendisinden onun stiline has titreşimler vereceğini düşünüyor. Isabel Lucas ile bütünleşen beyaz salaş elbiseler, keten espadriller, saç bantları, şemsiyeler, uzun etekler, tunikler, eski kot şortlar ve kalçaya kadar uzanan uzun saplı çantalar da Lucas’ın stilinin ayrılmaz parçaları…

Gökkuşağı renklerindeki payetli uzun eteği, birçok kez giydiği Toms marka efsanevi bez ayakkabısı, iki beden büyük atleti ile kameralara görüntü verdiği günden beri herkesin gündeminde Lucas… Diğer yıldızların giyimlerine ve marka seçimlerine bakıldığında oldukça basit parçalar gibi görünse de İsabel bunlarla ciddi bir havaya bürünüyor ve stil konusunda tavrında ne denli önemli olduğunu vurguluyor.

isa7

Ralph Lauren ise; “Eski bir Woodstock fotoğrafından fırlamış gibi görünüyordu. Ama onu bir eski zaman bebeği olarak nitelendirmekte doğru değildi. Plansız programsız, içinden geldiği gibi giyinmişti. İki sene sonra ise Genç Hollywood Ödül Töreni’ne benim dantelli beyaz elbisemle katıldı. Tavır aynı tavırdı. Giydiklerinin fiyat olarak değeri katlansa da Isabel Lucas’ın duruşu değişmemişti. Önemli olan da buydu, duruş…”

Bohem giyiniş tarzı, Sienna Miller ile hayatımıza gelip en üst seviye de etkileri gösterse de bugün yalnızca Isabel Lucas ile özdeşleşiyor. Kıyafet dolabında Chanel, Gucci, Michael Kors ve Ralph Lauren gibi ünlü tasarımcıların kıyafetleri bulunsa da Lucas’ın kendisinin de söylediği gibi onları bile kendine has yorumuyla bambaşka şekillerde giyiyor.

isa8

Birçok tasarımcı Isabel Lucas ile çalışmak istese de o bunu reddediyor. Ve “ Bir dönem Jabiru’ya bağlı Kakadu’da bile yaşadım. Hatta en yakın arkadaşım bir aborjindi. Ve bana doğada kaybolduğumda nasıl hayatta kalabileceğimi, neler yiyebileceğimi öğretmişti.”Diyor. Tüm bunları göz önüne alırsak şekli bozulmuş tişörtler, günü eski bir kot şortla geçirmesini, yaz kış süet bot ya da kendi tabiriyle yaşlı kadınlar gibi giyinmesinin nedenini gayet iyi anlayabiliriz.

Transformers 2 filmindeki rol arkadaşı Megan Fox’un yorumuyla ise “Hippi tarzına tam zıtlıkta çok masum ve güzel bir yüzü var. Tıpkı bir Avrupalı gibi…” İsabel bunu da İsviçre asıllı annesine borçlu.

2011 yılında yapılan son Met Balosu’nda giydiği Louis Vuitton imzalı gece kıyafeti, altın saç süsü ve masum yüzü ile Marc Jacobs’un göz hapsinde Lucas. Jacobs onun için: “Mercan rengi ten rengi, Yunan tanrıçası gibi duruşu ile kalbimi fethetti. Makyajı ise oldukça sadeydi. Az bir fondöten, biraz maskara ve silik bir rujla sınırlı tutması çok anlamlıydı. “ dedi.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Ece

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI