Menu
Tablet menu

Şehirde Farklı Rotalar Keşfedin

moda-sehriHayatımıza yeni keyifler ve renkler katmak adına, kapılarını bizlere yeni açan dört mağaza ile kocaman bir babet dünyası, üç yüz yıllık bir aksesuar markası, dünyaca ünlü tasarımlar bulunduran bir butik ve masalsı bir pastacı ile tanışmaya hazır olun.

BOZ SISTERS- Dört Kız Kardeş ve Dünya Markalarından Demetler

Boz Sisters Mağazası isminden de anlayacağınız üzere dört kız kardeşin bir araya gelip, bir dayanışma içerisinde ortaya çıkarmış oldukları bir marka. Aslı, Filiz, İrem ve Ayşegül Boz adındaki moda tutkunu dört kız kardeşin hayal ettikleri İstanbullu kadına hitap edeceğini düşündükleri aksesuar ve kıyafet gibi birbirinden farklı birçok ürünü bir araya getirerek, İstanbul’un en çok sevdikleri semti olan Nişantaşı’nda açmışlar Boz Sisters’ı… Kreatif ve cesur dört kız kardeş yurt dışında eğitim alırken arkadaşlarının tarzlarını çok beğenmelerinden çıkmışlar yola. Mezun olup İstanbul’a döndükten sonrada “Bu beğenilen tarzımızı neden İstanbul’a buluşturup farklı bir konsept oluşturmayalım ki?” Demişler ve bu konsept içinde en uygun mekanı her birinin bulunmaktan büyük keyif aldığı Nişantaşı olarak seçmişler.

ehir1

Her bir parça kardeşler tarafından itinayla seçilmiş ve yurtdışından özel olarak getiriliyor. Butikte özel markalarla beraber kısıtlı adette ancak çok çeşitlilikte ürün bulunuyor. Bunun sebebi ise çok açık; “Her kadın özeldir ve kendini hak ettiği biçimde hissetmelidir.” Boz Sisters markasının amacı ise bayanlara, kendilerini rahat bir alışveriş ortamında hissettirmek ve onları farklı markalarla, özel parçalarla bir araya getirmek… Mağazada hareketli ve özel olarak üretilmiş takılardan, el emeği çantalara, farklı gece kıyafetlerinden Türkiye’de başka hiçbir yerde olmayan jean’lere kadar birçok ürün bulunuyor.

ehir2

Boz Sisters Mağazası’nda Strass, La Petite Française, Jeff Gallano, S’nob, Margit Brandt, St- Martins, Phard gibi İtalya, Danimarka ve Amerika’nın dünyaca ünlü markalarını bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra Nixon, Timex ve Fullspot saatleri de görmek mümkün… Saat fiyatları ise 150 ile 2000 TL arasında değişiyor. Mağazanın en önemli özelliklerinden biri de koleksiyonlarına her gün yepyeni 15 parça ekleniyor olması. Kendini devamlı yenileyen ürün yelpazesi ile kendinize rahat ve mutlu bir alışveriş rotası seçmek isterseniz Boz Sisters bunun için biçilmiş kaftan…

Adres: Abdi İpekçi Caddesi Deniz Apartmanı 32/2 Nişantaşı- İstanbul

Telefon: 0212 234 45 56

JANEKE- ÜÇ YÜZ YILLIK MARKA

Janeke markası 1830 yılında Alman asıllı bir İtalyan olan Giorgio Janeke tarafından kurulmuş. O senelerde kemikten yapılmış ve el yapımı saç tarakları ve fırçaları üreterek işe başlanmış. Sonrasında ise Janeke’e el yapımı özel tasarım saç aksesuarları da dahil edilmiş. Markanın en önemli özelliği ise kurulduğu günden bu yana müşteri siparişi üzerine ve butik üretim yapıyor olması… Yani sizin sipariş ettiğiniz ya da beğendiğiniz bir ürünün eşini bir başkasında görme olasılığınız hiç yok gibi bir şey…

ehir3

Öyle ki özel sipariş yaptırmak istemezseniz bile marka tek bir sezon koleksiyonu için 14 binden fazla farklı modelde üretim yapıyor. Kökü asırlara dayanan bu markayı Türkiye’ye getirip, bizlerle buluşturan isim ise Diler Bobiç Küçükçetin. Daha önce çalıştığı iş nedeniyle sıkça yurtdışına çıkmak zorunda kalan Küçükçetin, Janeke ile bu esnada tanışmış ve her seferinde markanın ürünü satın almaya başlamış. Ürünlerden oldukça memnun kalan Küçükçetin, içerisinde bu şekilde ürünleri bulunduran ve butik üretim yapan dünya çapında başka bir marka bilmediği ve bu da ona değişik bir düşünce olarak geldiği için Janeke’i Türkiye ile buluşturmak istemiş. Ve ilk Janeke mağazasını Nişantaşı’nda açmış.

ehir5

Janeke’in konseptine baktığımızda ise kısaca İtalyan kökenli el yapımı aksesuarlar demek markaya haksızlık olur. Çünkü marka aslında tam da biz kadınların bayıldığı cinsten bir aksesuar cenneti… Genellikle Swarovski kristalli ve el yapımı saç aksesuarlarından, kemik fırça ve taraklara, makyaj aynaları ve makyaj çantalarına, manikür setlerinden özel el yapımı gece çantalarına kadar oldukça geniş bir ürün skalası var. Ürünleri incelerken zamanın nasıl geçtiğini anlamak olanaksız çünkü mağazada kendinizi kaybediyorsunuz. Ürünlerin ne malzemesinde ne de üretimi esnasında Uzakdoğu’ya ait hiçbir malzeme kullanılmamış yani ürünler tamamıyla İtalyan… Marka sezona göre koleksiyonlar yapıyor ve ürünler üç ayda bir yenileniyor tabi klasikleşmiş tasarımlar hariç!

Fiyatlardan bahsetmek gerekirse 30 TL’den başlayıp 1000 TL’ye çıkan bir fiyat listesi var. Hem şık bir hediye için hem de kendinizi özel hissetmek adına Janeke müthiş bir rota kısaca…

Adres: Teşvikiye Caddesi Narmanlı Apartmanı No: 26/A Nişantaşı- İstanbul

PRETTY BALLERINAS- KOCAMAN BİR BABET DÜNYASI

Bir kadının karşı koyamayacağı renklerin başını şüphe yok ki pembe çeker. Şimdi bir düşünün pespembe bir vitrin ve yalnızca hayranlık uyandıran birbirinden farklı yüzlerce babet… İşte Pretty Ballerinas tıpkı hayallerimizdeki gibi yalnızca babet satışı yapan konsept bir mağaza…

ehir6

Pretty Ballerinas markası, 1918 yılında İspanya’nın Menorca adasında doğmuş Yani o da tıpkı Jeneke gibi asırlık bir marka… Mascaro ailesinin kendi atölyelerinde el yapımı ürettikleri bu bale ayakkabıları zamanla büyüyüp markalamış. Şimdilerde ise Londra, Madrid, Barcelona, Milano, New York, Los Angeles başta olmak üzerinde dünyanın dört bir yerinde mağazaları var Pretty Ballerinas’ın…

ehir7

Dünyanın en geniş babet koleksiyonuna sahip olma özelliği taşıyan marka, Hollywood yıldızları başta olmak üzere birçok ünlü kadınında tercih ettiği markalardan biri üstelik… Lindsay Lohan, Claudia Schiffer, Kate Moss, Adriana Lima, Kylie Minogue, Elle MacPherson, İspanya Prensesi Letizia Ortiz Rocasolano ve babetle görmeye alışkın olmadığımız, bizi şaşırtan bir isim olarak bu listede yer alan Victoria Beckham Pretty Ballerinas’ı tercih eden isimlerden yalnızca birkaçı… Bu markayı Türkiye’ye getirip, bizlerle buluşturan ise Bade ve Hande Tatlıcı… Çünkü bu ikili de markanın müdavimleri arasında yer alıyor. Uzun yıllar boyunca yurtdışında yaşayan Tatlıcı Kardeşler Pretty Ballerinas’ı Türk Kadınları’nda çok seveceğini düşünüp, yola koyulmuşlar.

ehir8

Pretty Ballerinas kapsamında yer alan tüm babetler el yapımı üstelik büyük numara derdi de yok. Markada 42 numaraya kadar babet bulmak mümkün. Markanın doğduğu günden bu yana modelinde ve üretim şeklinde hiçbir değişiklik yapılmamış. Mesela klasik bale ayakkabıları o gün hangi şartlarda ve modellerde üretiliyorsa bugünde karşımıza aynı şekilde çıkıyor. Özel kutularda satışa sunulan bu ayakkabıların bir diğer şaşırtan yönü de sağ ve sol ayak ayrımı gözetmeksizin hangi ayağınızı giyseniz o ayağınızın şeklini alması… Yani Pretty Ballerinas şık ve aynı zamanda da ayak sağlığına ve rahatlığına büyük önem veren bir marka… 175 farklı model mevcut ve çocuk babetleri de bulunuyor.

Çocuk babetleri 229- 299 TL, yetişkin babetleri ise 335- 599 TL arasında değişiyor. Marka kesinlikle keşfedilmesi gereken rotaların başını çekiyor.

Adres: Sapphire Alışveriş Merkezi, Zemin Kat, Levent- İstanbul

FIVE O’CLOCK- MASALSI BİR PASTACILIK ANLAYIŞI

ehir10

Malum yaz geldi, düğün mevsimi açıldı. Herkes kendi düğününü unutulmaz ve mükemmel kılmak ister ancak seçimleri konusunda çok kararsız kalır. Düğün pastasının ise gerek görüntüsü gerekse tadıyla olağanüstü olması çok önemlidir. İşte size hem özel günlerinizde hem de boş zamanlarınızda masalımsı bir büyü yaşatacak, farklı lezzetler sunacak bir mekan: Five O’clock… Göz kamaştıran değişik ayrıntılar, tadı eşsiz olan pastalar, fiyonklar arasındaki dekoratif zenginlik ve taze, rengarenk çiçekler ile Five O’clock keyifli zamanlar adına açılmış, insana soluk aldıran bir mekan… Fransızlara ait tatlı kültürü ile İngilizlerin asla vazgeçemedikleri beş çayı alışkanlıkları bir araya getirilmiş. İçeriği adım attığınızda sizi beş çayı karşılıyor o mekana özgü çikolatası eşliğinde… Madeleine’ler, kişiye özel pastalar, sıcak ekmekler, çikolata çeşitleri arasında anında kendinizi kaybediyorsunuz. Ve hepsinden bir anda yemek istiyorsunuz. Tüm bu damak tadına hitap eden ürünlerin yanı sıra mağazada aksesuar ve değişik hediyelik eşyalarda bulunuyor. İşlemeli mutfak önlüklerinden, fiyonklu pasta servislerine, porselen fincan takımlarından süslü çikolatalara kadar birçok hediyeyi önce kendinize almanız tavsiye edilir. :)

ehir9

Five O’clock’u özel yapan bir diğer özellik de taze ve günlük üretim yapılıyor olması… Ürünlerin hiç birinde hazır karışım bulunmuyor. Cupcake’lerde ve pastalarda tadına doyamayacağınız kremalar gerek tazeliğiyle gerekse görselliğiyle dikkat çekiyor. Ayrıca eklerler, taze çileklerle süslenmiş ve saten kurdeleyle tamamlanmış pastalar ve tartoletlerde “Beni ye!” diyen ve vitrinden size bağıran lezzetler arasında… Mağazanın biraz şehir dışında kalmış gibi görünmesi gözünüzü korkutmasın. Five O’clock bünyesinde bulunan soğuk havalı araçları ile İstanbul içerisine adrese sipariş ve catering hizmeti verilebiliyor.

Adres: Acarkent, 3. Cadde T-29 Beykoz- İstanbul

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Ece

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI