Menu
Tablet menu

Charlotte Olympia 2012 Yaz Koleksiyonu

charlotte-olympia-2012-yaz-koleksiyonuBiz kadınların her birini gördüğümüzde adeta âşık olduğumuz ve sahip olmak istediğimiz ayakkabıların tasarımcısı olan Charlotte Olympia, 2012 yaz sezonu için yine birbirinden güzel ve iddialı parçalara imza atmış.

Henüz yaz gelmemiş olabilir ama önceden koleksiyona göz atarak modeller hakkında önceden bilgi sahibi olmak hoşunuza gider değil mi?

2012 yazı için tasarlanan ayakkabılarda dikkatimi çeken en güçlü tema “doğa” olmuş. Bilirsiniz ki birkaç sezondur doğala dönüş ve doğaya özgü tasarımlar ön planda. Gerek ormandan çıkmışsınız gibi bir izlenim veren hayvansal detaylı parçalar, gerekse yapraklar, yeşillikler ya da çiçekler olsun. Hepsi bizi aynı yöne doğru götürüyor. Olympia’ nın tasarımlarında da aynı etkiyi görmek mümkün.

Yapraklardan oluşmuş izlenimi veren ayakkabılar, hayvansal desen baskıları ve yine doğadan ilham alan hasır görünümlü sandaletler şimdiye kadar hiç olmadığımız bir havaya sokacak bizi, öyle görünüyor.

Bunun yanı sıra ön plana çıkan bir diğer ayrıntı şeffaf görünümlü çantalar. Koleksiyonda yer alan şeffaf ama içinde yaprakçıklar varmış gibi duran kutu çantalar çok farklı duruyor. Favorilerimden biri ise leopar desenli şeffaf çanta oldu.

Altın renkli detayların tavan yaptığını söylememe gerek yok sanırım. Bu parlak etki, yaz sezonunda da devam edecek. Özellikle, platform tabanlarda ve topuklarda kendini gösteren altın ve metal etkisi iddiasını ve canlılığını ortaya koyacak.

Koleksiyonda yer alan ayakkabılarda dikkatinizi çekecek noktalardan biri birçoğunun bilekten ince bir bantla bağlanması olabilir. Bu detayı bu sezon birçok tasarımcının ve markanın defilesinde de gördük. Eğer bu modellerden tercih etmeyi düşünüyorsanız, bacak boyunu kestiğini ve dolayısıyla da bacakları daha kısa ve daha kalın göstereceğini dikkate alın.

Tasarımcıların ayakkabılarını çok sevmemizin bir diğer nedeni de sanırım farklı topuk modelleri çalışmaları. Böylece farklılığımızı ve içimizdeki hareketli kişiliği yansıtmış oluyoruz. Olympia’ nın da koleksiyonda dikkatimi çeken parça altın renkli metal topuklara sahip ve oldukça faklı bir topuk tasarımına sahip siyah ayakkabı oldu. Tabii böyle bol detaylı ve iddialı bir ayakkabıyı giyebilmek için üzerinizdekilerin çok net çizgilere sahip olması gerekiyor.

Kırmızı, pudra, yeşil ve dore; koleksiyonu oluşturan diğer renkler. Dediğim gibi renklerde de biraz ışıltı ve biraz da doğal eğilimler yer alıyor. Bu iki öğeyi birlikte kullanabilme yeteneği ise, size kalıyor…

charlotte-olympia-2012-kis-001

charlotte-olympia-2012-kis-02

charlotte-olympia-2012-kis-03

charlotte-olympia-2012-kis-04

charlotte-olympia-2012-kis-05

charlotte-olympia-2012-kis-06

charlotte-olympia-2012-kis-07

charlotte-olympia-2012-kis-08

charlotte-olympia-2012-kis-09

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI