Menu
Tablet menu

Galaksi Modası

galaksi-modasiAsteroitler, yıldız kümeleri, meteorlar, gökadalar ve hatta süpernova bile tasarımcıların amatör gök bilimci kişilikleriyle buluştu ve şimdi galaksi tüm boyutuyla giysilerimizde.

Stil değil de resmen yıldız savaşları yaşanıyor bu sene kıyafetlerimizde. Yıldız deseni dünyadaki tek uğurumuz. O, olmazsa olmazlarımız arasında eğer o yoksa kendimizi oldukça hissediyoruz diyebiliriz. Bilinmezlikle aramızda kurduğumuz mistik bağ gibi bu.  Sanırım tasarımcılarda bu söylediklerimizi duymuş olacak ki galaksiyi kıyafetlerimize taşımaya karar vermişler bu sezon. Stefano Gabbana da buna espriyle karışık majestik galaksi derken oldukça haklı! Yeni ilgi alanımız uzay bilim çünkü… Yörüngelerimiz geceye kayıyor artık. Saatler on ikiye vurduktan sonra Külkedisi Sindirella ayakkabısını araya dursun bizse Samanyolu’nun dişi Jedi şövalyesine dönüşüyoruz gece yarısından hemen sonra.

gal2

DOLCE & GABBANA

Moda dünyası bugün çok farklı bir şeyden ilham almış durumda. Nereden mi? Galaksiden elbette. Hangimizin yıldızlı bir kıyafeti olmamıştır ki? Ya da gece kadar karanlık bir elbisesi? Bu sezon tasarımcılar tüm bunları ayrı ayrı konseptlerde buluşturdular ve bize sundular. Biraz Lady Gaga tarzı olsa da biz çok sevdik bu tarzı. Çünkü Gabbana’nın da dediği gibi “Uzay romantiktir.” Ve biz kadınlar romantik olan her şeye bayılırız. Gabbana bu sezon kıyafetlere taşıdı uzayı… H&M sayesinde boynumuza astık uzayı… Işık yayan kozmik cisimlerden çantalar, ayakkabılar, broşlar, küpelere, saç aksesuarları da nasibini aldı elbette. Ayın su yüzüne vuran seyretmeye doyamadığımız o dalgalı romantik görünümü de canlandı bu sezon. Blazer ceketler, yarı transparan bluzlar, leggingler göz kırpan yıldızlar gibi yanıp sönecek üzerimizde. Bize uzayın derinliklerini taa derinden yaşatmak isteyen tasarımcılardan Karl Laferfeld defilesinin arka fonunda da yıldızlı bir gökyüzü yarattı ve izleyenlere kendilerini bir gökbilimcinin uzayı izlermiş hissini yaratmaya çalıştı. Defileden sonra ki röportajında ise “Uzay VIP derinliktir.” Diye eklemeyi unutmadı ünlü tasarımcı. Chanel içinse bir sınırdı Ay ve ötesi… Gezegenlerin ışıldaması sarı, beyaz hatta parlak siyah yansımalar halinde buluştu Chanel’in kıyafetlerin de… Yani gökyüzünün durumunu, yıldızların o anda ki konumunu görmek isterseniz gökyüzüne bakmıyorsunuz bu sezon dolaplarınız da uzayın en derinliğini görecekseniz hanımlar.

BİR YILDIZ KAYDI SANKİ DİLEK TUTUN!

gal3

ERİCKSON BEAMON

Paco Rabanne markasının ünlü Fransız tasarımcısı Christophe Decardin; “Kozmik yaklaşımın dinamik şekilleri, yeni ve ilgi çekici bakış açılarını da beraberinde getiriyor bu sezon, tıpkı keşfedilmemiş sırların o tuhaf çekiciliği gibi. Uzayın bu kadar çarpıcı estetik dolu bir görünümle olması beni hep şaşırtmıştır.” Diyor ve ekliyor; “Seksi, ışıltılı ve kesinlikle gizemli.” Balmain ise çok farklı bir tasarımla podyumlarda boy gösteriyor. Gezegendeki ışık kırılmalarını yansıtan, adeta yıldız tozuna batırılıp da çıkartılmış izlenimi veren Balmain’in tulumları işte bu yüzden sezonun en iç alıcı parçalarından. Ancak bu parçayı giymek cesaret gerektiriyor. Asla anlam veremediğimiz tuhaf gökcisimleri ya da yıldızlar arasında ki boşluklarda yer alan ve yıldızların kendi aralarında yaydığı ışıklar da bu sezon kıyafetlerimiz de görünür hale gelen renkli toz bulutlarından. Tüm gökyüzü bir olmuş durumda gardırobumuza hayat veriyorlar. Peki ya Escada’nın mavi nebula’da ki yıldız kümesini simgeleyen bluzlarına, Dior’un pembe asteroit küpelerine ne demeli? Ya Diane Von Furstenberg’in bir avuç yıldızı alıp belimize sardığı kemerlerine, Erdem’in gezegende ki gök olaylarını üzerimize yansıttığı yarı transparan gömleklerine hangi birimiz hayır diyebilir?

gal4

TOPSHOP

Ay yüzeyinde kraterleri elbiselerinde kullanan Jeremy Laing ise kesinlikle sezonun en yaratıcı isimlerinden biri. “60lı yılların kozmik tasarımları ile uzaya olan ilgim bir araya gelince ortaya işte böyle çılgın bir koleksiyon çıktı” Diyen Laing izleyenleri de hayrette bıraktı. Laing ve ekibi ay yüzeyinde ki kraterleri ve diğer kozmik cisimlerin renklerini, desenlerini yakalayabilmek için haftalarca çalışmış. Ancak değmiş görünüyor moda haftalarında aldığı alkışa bakılırsa. Çünkü elbiselere bir bakan bir daha bakmak istiyor ve bakanlar kendilerini Apolla 16’daymış gibi hissediyorlar. Chanel ve Erikcson Beamon ise galaksinin tüm cisimlerini gezegende dolanan uyduları bile kulaklarımızda boşluğa sallandırmış durumda. Haltson, Versus, Dolce & Gabbana imzalı romantik uzay görünümleriyle kırmızı halı da boy gösteren ünlüler de yok değil. Wei Tang, Pixie Geldof, Evan Rachel Wood, Anne Hathaway, Diane Kruger kendi yıldızlarını seçip uzaya doğru yola çıkmış görünüyorlar, Gökyüzünde sınır yok ki nereye isterseniz oraya giderseniz seçtiğiniz kıyafetlerle bu sezon.

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Ece

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI