Menu
Tablet menu

Modada Geometri Dersi

moda-geometri2012 yaz sezonu da dâhil olmak üzere önümüzdeki sezonlarda moda, geometri akımına kapılmış gidiyor. Birbirine paralel çizgiler, yatay ve dikey şeritler, bloklar halinde dizilen renkler bunu kanıtlayacak cinsten.

Hatta üçgen, beşgen gibi köşeli desenlere ve kesimlere bile rastlayabilirsiniz. Eğer bu eğlenceli moda oyunlarını seviyorsanız, 2012 yılı sizin yılınız olacak.

Geometrik desenlere sahip giysileri giyerken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekiyor. Öncelikle vücut yapınızı çok iyi bilmeli ve ona göre seçimler yapmalısınız. Örneğin; çok fit bir yapıya sahip değilseniz, yani fazla kilolarınız varsa, yatay desenler ve bloklar yerine, dikey olanları tercih etmenizde fayda var. Böylece bir göz yanılsaması yaratarak daha ince görünebilirsiniz.

Bunun aksine, zayıfsanız ve daha dolgun görünmeye ihtiyacınız varsa, o zaman yatay desenler ve bloklar imdadınıza yetişecektir. Daha iri göstermek istediğiniz bölgeyi yatay desenli bir parça seçerek, daha iri ve dolgun göstermeniz mümkün.

Bunun yanı sıra birden fazla rengin bir araya gelmesiyle oluşan renk bloklarını kullanırken de aynı özeni ve dikkati göstermelisiniz. Örneğin; geniş kalçalara ve basenlere sahipseniz ve birden fazla renge sahip bir elbise giymek istiyorsanız, alt kısmı daha koyu renklerden oluşan modellerden seçmelisiniz. Unutmayın, açık renkler koyu renklere oranla daha iri ve kilolu görünmenize neden olur.

Gördüğünüz gibi bazı küçük noktalara ve detaylara dikkat ederek istediğiniz gibi görünmemiz mümkün. Önemli olan bütün bunlara ilgi duymak ve kendini tanımak. Sonrasında dilediğiniz trendleri kendinize rahatça uygulayabilir ve tüm gözleri üzerinize çekebilirsiniz... 

modada-geometri-dersi-01

modada-geometri-dersi-03

modada-geometri-dersi-02

modada-geometri-dersi-04

modada-geometri-dersi-05

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI