Menu
Tablet menu

Yüksek Topuklarınızdan Siz Sorumlusunuz!

yuksek-topuklu-ayakkabilar

Herhalde yüksek topuklu ayakkabılar her kadının tercih listesinin ilk sırasında yer alanlardandır. Hemen hemen hiçbir kadın yoktur ki yüksek topukları sevmesin.

Her 10 yılda bir sokaklarda sıkça gözümüze çarpan yüksek topuklar moda dünyasındaki dalgalanmasını sürdürerek zaman zaman trendler arasına girip çıkıyor. Aynı şekilde sivri topuklu ayakkabılar da trend grafiğinde yukarı ve aşağıda doğru 10 yılda bir ivme kazanıyor.

Yüksek topuklu ayakkabıların görünümü veya moda olmasıyla ilgili bir sıkıntım mevcut değil ama "Yüksek topuklarınızdan siz sorumlusunuz." diyorum o 10-15 cm'lik topuklar içerisinde yürürken acı çekenleri görüp kalbim sızladığında. Ürperiyorum adeta diyebilirim. Tak tak diye kaldırımları ve mermeri arşınlayan o topukların içindeki ayakların çektiği zulmü ayaklarımda hisseder gibi oluyorum. Ayaklarımız o kadar hassastır ki ayaklarımız aslında topuklardaki 1 cm'lik değişiklik bile ağrılarla bize uyarı vermesine sebep olur. Ayaklar alıştığı ayakkabı şeklini kolay kolay değiştirmek istemez. İstenmeyen bir değişiklikte hemen ağrılı sinyaller yaymaya başlar. Kendimden biliyorum. Spor ayakkabı giyerim genelde. Kundura giydiğim anda beynimde alışılagelmemiş sinyaller uçuşmaya başlar.

Bazıları pabuç ayakkabılar giyerken ertesi gün bir bakmışsın ki 15 cm'lik uzun topuklarla süzülüyor kaldırımlarda. Ama süzülen ayakkabı değil kendisi oluyor. Gel bir de o ayaklara sor... Ayak bilekleri kasılıyor ve parmaklar baskı altında feryat ediyordur. O yüzden iyi ki erkekler için öle yüksek topuklu ayakkabılar falan yokmuş diyorum. Olsaydı nice olurdu halımız?

Neden yüksek topuklu ayakkabılar giyilir? Sanırım bunun en genel cevabı boyu daha uzun göstermek olacaktır. Kabul ediyorum, boyu uzatıyor. Ama eminim ki ömrü kısaltıyordur. Acıdan yani...

Öte yandan diğer bir sebep estetik görünüm olmalı. Yüksek ve sivri topuklar hanımları hem fiziki, hem de manevi olarak daha yukarılara taşıyor. O kadar yukarıya taşıyor ki, en yüksek topuğu giyen bayanlar, en yukardan en aşağı bakanlar oluyor.

Bir de o sivri ve yüksek topuklar üzerinde kalın ve kısa hanımlar oluyor ki içler acısı... Onlar için hayat çok daha zor oluyor olmalı.

Kısacası neredeyse yüksek topuklar işkence oluyor olmalı. Diyorum ki; "Yüksek Topuklarınızdan Siz Sorumlusunuz!"

Öğeyi Oyla
(0 oy)
Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI