Menu
Tablet menu

Ünlü Moda İkonu Jane Birkin: Özgür Ruhlu Bir Stil...‏

Jane Birkin1960 'lı yıllarda Jane Birkin'i istemeden moda ikonu yapan etken şüphesiz dışarı çıkarken ilk gördüğü temiz kıyafeti giyiyor gibi görüntüsü ve elinden hiç bırakmadığı hasır sepetiydi.

Lou Doillon'un büyük bir hayranı olarak, annesi Jane Birkin'in de benim için büyük bir moda ikonu olduğunu söylemek hiç kimseye sürpriz olmaz herhalde. Onun imzası haline gelen düz kesim kakülleri, badem gözleri,hiç bir zaman göstermekten çekinmediği uzun bacakları ve kahverengi saçlarıyla masum lolita ve femme fatale görüntünün harikulade karışımı Jane Birkin...

Tarzının oldukça minimalist olmasına rağmen, dürüstçe söyleyebilirim ki bir çift mavi kot pantolon ve beyaz tişörtün Jane'e yakıştığı kadar kimseye yakışacağını düşünmüyorum. Günlük görüntüsünde bile seksi ve sofistike bir görünüm yakalayan Birkin'in tarzı bir çok defileye ilham kaynağı olmasının yansıra Hermes'in Birkin Bag modeline de adını vermiştir. Eğer sizde bu ünlü stil ikonunun tarzını denemek isterseniz işte size bir kaç Birkin önerisi:

1. Vücudunuzun beğendiğiniz bir bölgesinde dikkatleri toplayacak kıyafetler seçin. Örneğin geniş omuzlarınız olabilir bunun için genelde straptez yada ince askılı kıyafetleri tercih edip dikkatleri bu bölgeye toplayabilirsiniz.

2. Son derece uzun botlar giyin. Birkin her zaman bacağı saran dar ve hafif topuklu çizme ve botlar giyerdi. Botların rengine gelince, her şey gider ama otantik bir Birkin tarzı için siyah en iyisi.

3. Mini etek ve elbiseler giyin.Birkin uzun bacaklarına oldukça güvendiği için bacaklarını daha uzun gösteren mini etek ve elbiseleriyle şıklığı yakalıyordu.

4. Saçlarınızı uzatın. Birkin'in uzun, düz, açık kahve saçları ve yüzünü çevreleyen kakülleri vardı. Bu saç stili ona kolaylık sağlamakla beraber havalı ve şık görünümünü tamamlıyordu. Uzun saçlar ve kakül 60'lı yıllarda stil ikonlarının tercihiydi ve Jane'in giyinişiyle bütünleşen saçları kesinlikle şıklığını tamamlıyordu.

5. Ağır bir maskara kullanın. Birkin'in fotoğraflarında parlak, saçlarından oldukça koyu renk ve uzun kirpikleri dikkat çeken başka bir nokta. Bu görünümü elde etmek için takma kirpikler kullanabilir ya da ipek kirpik uygulaması yaptırabilirsiniz.

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)
Ece

Yorum eklemek için giriş yapın
yukarı çık
  1. Yeni
  2. Yorumlar
KERATİN BAKIMI VE BREZİLYA FÖNÜ
SAÇLARIMIZ İÇİN KALICI BİR YÖNTEM
SAÇ TÜYÜ TRENDİ BAŞLADI! RENGARENK SAÇ TÜYLERİ İLE HERKESİ KISKANDIRIN!
ARGAN YAĞI VE BİTKİSEL BİR EL KREMİ ÖNERİSİ
SAÇ BAKIMI VE UZUN SÜRELİ SAÇ ŞEKİLLENDİRME
EN ÖZEL GÜNÜNÜZDE PORSELEN MAKYAJLA EN GÜZEL SİZ OLUN
ARGAN YAĞI BAKIMI İLE MÜKEMMEL SAÇLAR
PORSELEN MAKYAJ İLE KUSURSUZ CİLTLER
CİLDİNİZDE PORSELENİN IŞILTISI OLSUN
PORSELEN MAKYAJ HAKKINDA FARKLI DÜŞÜNCELER
KUSURSUZ BİR CİLT İÇİN PORSELEN MAKYAJ
ÜNLÜLERİN GÜZELLİK SIRRI: ARGAN YAĞI
KERATİN BAKIMI İLE BREZİLYA FÖNÜ
KALICI FÖNLE YILIN YARISI FÖNLÜ SAÇLARA SAHİP OLUN
PORSELEN PUDRA VE PUDRA TONLARI